V telefonech Oppo a OnePlus budou nové AI funkce

Reklama

Výrobce telefonů se podílí významně na popularizaci AI v zařízeních, do nových i stávajících telefonů by se měly dostat nové funkce spoléhající na AI.

Výrobci Oppo a OnePlus spolupracují s Google na integraci cloudových produktů AI do mobilních zařízení. Na konferenci Google Cloud Next ’24 Oppo ukázal stanovila čtyři základní schopnosti mobilních telefonů: efektivní výpočetní výkon, vnímání reálného světa, sebevzdělání a kreativita. Díky AI získají telefony nové interaktivní a inteligentní schopnosti, které nám změní způsob využívání.

Na co se můžeme těšit? Už letos OPPO a OnePlus budou zavádět funkce AI, včetně aplikace OPPO AI Eraser. To je funkce pro odstranění objektů z fotek a výplně pozadí, aktuálně aplikace umí rozpoznat přes 120 kategorií objektů, včetně lidí, zvířat, telefonů, květin, stromů a budov. K dispozici bude v zařízeních, jako jsou Reno 11 Pro, Reno 11, Reno 11 F, Find N3 a Find N3 Flip. A co budoucnost? V telefonech OPPO a OnePlus se objeví pokročilejší funkce AI – třeba pro vytváření shrnutí zpravodajských článků, organizace zvukového obsahu v reálném čase a kreativní generování obsahu pro sociální média.

Reklama