Oskar je zpět! Vodafone spouští vlastního virtuála

Reklama

Pamatujete si ještě na Oskara, sympatického červeného chlapíka, který jako jediný neúčtoval svým zákazníkům pohled na parníček nebo použití záchodu ve špičce? Oskar je zpět!

Historie českého Vodafonu je obecně známá. Nejprve byl Český mobil, který provozoval síť Oskar a stavěl právě na tom, že je levný, férový, nic neskrývá a neúčtuje do té doby obvyklé poplatky za aktivaci, volání ve špičce, vydání SIM karty apod. Poté byl Český mobil prodán nadnárodnímu Vodafonu, který značku Oskar přes několik mezikroků (např. Oskar Vodafone) zrušil. Ještě chvíli se snažil stavět na své férovosti, už se mu to ale tolik nedaří.

oskarta

Nyní se Vodafone pokusil značku Oskar oživit a to formou virtuálního operátora. V nabídce bude mít zatím jen jednu předplacenou kartu, která se stejně jako kdysi bude jmenovat Oskarta. Seženete ji od 2. prosince ve dvou variantách – zdarma s kreditem 10 Kč bude k dostání pouze na eShopu, získáte ji bez poštovného do schránky. Za 100 Kč si pořídíte Oskartu s kreditem 100 Kč, ta bude v prodejnách nebo opět na eShopu, tentokrát ale už s poštovným 69 Kč.

Volání jasné, data složitá

S Oskartou budete volat do všech sítí po celý den za 2 Kč/min. Odeslání jedné textové zprávy vyjde na 1,50 Kč. Až do tohoto okamžiku operátora chválím za jednoduchost a odpouštím mu i mírné zmatky s různými typy Oskaret a různými způsoby objednání.

Nyní ale přichází to složité – data. Kdyby chtěl operátor zůstat jednoduchý a přehledný, stanovil by jednoduše, kolik stojí jeden megabajt a po jakých jednotkách se bude účtovat a zbytek nechal na uživatelích. Ne tak Oskar. Až do konce května 2014 máte internetový balíček zdarma, ten ale obsahuje pouze 500 kB na den. Po uplynutí této zaváděcí lhůty bude 1 MB zpoplatněn částkou 1 Kč. Kromě toho ale existuje ještě balíček Internet na týden, který za 49 Kč nabízí FUP ve výši 60 MB s možností dokoupit stejný FUP za 39 Kč (proč to dělat jednoduše?). Aby toho nebylo málo přidal Oskar ještě Internet na měsíc za 149 Kč s FUP ve výši 200 MB, ovšem dokoupení stejného množství dat už stojí jen 99 Kč.

Vodafone vs. Oskar

Oskar je virtuální operátor fungující v režimu branded reseller, tzn. přeprodává služby Vodafonu pod vlastní značkou. Vodafone nemá s Oskartou nic společného, rozhodně ji nekoupíte v prodejnách Vodafonu, neporadí vám s ní na infolince Vodafonu ani na jeho Facebook stránkách. Všechny tyto kanály pro komunikaci se zákazníkem si bude Oskar řešit separátně Mimochodem, za hovor na infolinku 7700 zaplatíte 39 Kč.

Reklama