Paměť národa: poučme se z historie [aplikace]

Reklama

Objevte s aplikací, která se věnuje historickým událostem 20 století, poutavé příběhy z vašeho okolí. Díky neziskové organizaci Post Bellum se nikdy nezapomene na neuvěřitelné a hrdinské příběhy, jenž zažijete znovu z vyprávění pamětníků.

PametNaroda_1PametNaroda_2PametNaroda_3PametNaroda_4

Aplikace Paměť národa je propojena s archivem www.pametnaroda.cz, kde najdete různé příběhy a osudy lidí z 20. století. Jde o součást budovaného evropského archivu, který zahrnuje vyprávění, dokumenty, deníky, fotografie, z nichž mohou badatelé a veřejnost čerpat poznatky a zkušenosti. Zážitky se týkají vojenských transportů, pobytů v koncentračních táborech a dalších událostí historie.

PametNaroda_10PametNaroda_9PametNaroda_8PametNaroda_5

V aplikaci se díky zjištěné poloze GPS zobrazí mapa se seznamem dostupných příběhů z vašeho okolí. Z databáze si můžete zobrazit i jiné příběhy z koutů republiky. Kromě popisu událostí, pamětníka a dalších podrobností si můžete přehrát nahrané vyprávění. Jde to online nebo offline, další informace odkazují na uvedený web. Nesmírně zajímavý obsah aplikace stojí za to, rovnou z ní lze přes dárcovskou DMS přispět na další nahrávání vyprávění a obohacení databáze.

  • Operační systémy: Android, iOS
  • Cena: zdarma
  • Ke stažení: Android, iOS

 

 

Reklama