Paper Camera: nafoťte si comics (recenze Android a iOS aplikace)

Reklama

Různé barevné filtry a efekty k fotografiím jsou mezi uživateli velmi populární. Svou troškou k tomu přispívá i tato aplikace. Nesnaží se nabídnout desítky různých efektů, ale ty které má, jsou všechny bezezbytku zajímavé. Celkově se jedná o dvanáct různých efektů, které jsou si v jedné věci společné. Snaží se obrázek změnit, jako by byl namalovaný. Některé fotky jsou nakreslené tužkou, jiné akvarelovými barvami, na jiných se zase vyřádil Andy Warhol. Jiné snímky vypadají jako vytisknuté starou tiskárnou, jiné jsou zase na zažloutlém papíře.

Ovládání Paper Camera je velmi jednoduché. Na větší části displeje vidíte fotografovanou scénu, napravo přepínáte režim s efekty a můžete upravovat kontrast, jas a sílu linií. V nabídce je také zoom a blesk. Fotit se dá jak standardní hardwarovou spouští mobilu, tak i speciální softwarovou klávesou v rámci samotné aplikace. Pořízený snímek můžete pochopitelně sdílet, nebo poslat e-mailem. Libovolný efekt může obsahovat i kterákoliv dříve pořízená fotka, snímek se dá samozřejmě uložit ve více variantách.

I když by se podle počtu efektů mohlo zdát, že vás aplikace rychle omrzí, opak je pravdou. Efekty jsou pečlivě vybrané a každý z nich má své zvláštní kouzlo. Na některý typ snímků se hodí jen určitý konkrétní efekt, takže je zde spousta prostoru pro experimentování. Tahle aplikace za to rozhodně stojí!

Cena: 36 Kč (Android), 0,79 dolarů (iOS)

Freeware varianta: ne

Operační systém: Android 2.1 a vyšší, iOS 4.0 s vyšší

Reklama