Patentové spory? Bejvávalo!

Reklama

Poslední dobou je naše zpravodajství velmi jednotvárné. Firma X se dohodla s firmou Y na ukončení patentových sporů a vzájemném sdílení patentů. Aktuálně se Nokia dohodla s HTC a vypadá to, že patentové spory už skutečně vyšly z módy.

Ještě před čtyřmi lety se každý soudil s každým, výrobci si vyčítali, kdo co komu ukradl a vzájemně se vyčerpávali před soudními tribunály. Skoro to vypadalo, jako by zástupy právníků propuštěných z velkých bank v rámci krize na konci prvního desetiletí potřebovaly novou zábavu.

V nedávné době jste si u nás mohli přečíst, jak se na zrušení patentových sporů domlouvá Samsung. Postupně urovnal vztahy s několika firmami a právě touhle dobou by se měl pokoušet o sjednání smíru se svým největším rivalem, Applem. Nově pronikla do médií zpráva o podobné dohodě mezi firmami HTC a Nokia. Škarohlídi sice tvrdí, že se Nokia snaží urovnat všechny rozjeté soudní spory ještě před tím, než ji převezme Microsoft, fakt je ale ten, že Nokia není jediná a podobný trend můžeme pozorovat napříč celým trhem.

Reklama