Pavel Dvořák skončil, nahradí ho možná Jiří Peterka

Reklama

V Radě ČTÚ skončil ke 30. dubnu Pavel Dvořák, dlouholetý předseda a následně již jen řadový člen. Jako o jeho nástupci se spekuluje o ICT publicistovi Jiřím Peterkovi.

Pavel Dvořák vedl Český telekomunikační úřad z pozice předsedy sedm let, další tři roky pak zasedal jako řadový člen Rady ČTÚ. Jeho předsednictví bylo zejména ke konci poznamenáno silnou kritikou. Předsedovi se vytýkala přílišná měkkost vůči operátorům, kteří by podle názoru kritiků potřebovali spíše pevnou ruku. Také neočekávané zrušení první aukce frekvencí bylo zahaleno mnoha otazníky.

Pavel Dvořák, předseda Rady ČTÚ

Poté, co Pavlu Dvořákovi skončil mandát předsedy, nahradil ho na tomto místě Jaromír Novák. Pavel Dvořák ale zůstal řadovým členem Rady až do konce dubna letošního roku, kdy mu vypršel mandát.

Jaromir_Novak

 

Jeho nástupce zatím není známý. Ministr průmyslu a obchodu ho navrhne vládě, která o něm (nebo o ní) bude následně hlasovat. Vyrojily se spekulace, že ministr navrhne známého novináře a vysokoškolského pedagoga Jiřího Peterku, který vzápětí na svém Twitteru potvrdil, že pokud ho jeho nominaci schválí vláda, přijme ji. A ministr průmyslu a obchodu podá nominaci na zasedání vlády tuto středu.

Reklama