PayPal Xoom: převádějte peníze do Evropy bezpečně [aplikace]

Reklama

PayPal nabízí novou službu pro bezpečné převody peněz vaší rodině nebo přátelům, kteří se nacházejí téměř kdekoliv po světě. Peníze pošlete na pár kliknutí a oni si je mohou třeba ihned vybrat.

PayPal Xoom je nová služba, která funguje online v rámci webu Xoom.com nebo mobilní aplikace Xoom pro Android a iOS. Služba je určena pro všechny zájemce o rychlé a bezpečné zaslání peněz, platby na dálku a převody. PayPal v rámci Xoom umí na pár kliknutí platit na dálku platby a převádět částky až do výše 250 000 Kč jednorázově. Ke Xoom se dá přihlásit stejnými přihlašovacími údaji jako pro PayPal.

Xoom lze využít k převodu peněz na účty u všech českých bank, trvá to maximálně dva pracovní dny, případně ještě týž den, pokud jsou odeslány před 16:00 středoevropského času. Xoom tak nahrazuje fronty u přepážek bank a nastavení bankovnictví pro převody peněz do zahraničí. O převodech se dozvíte v rámci informačních SMS, e-mailů a notifikací z aplikace v mobilu.

Jak to funguje? Na webu Xoom stačí zvolit zemi, kam peníze posíláte, pak napsat částku, zobrazí se aktuální převodní kurz a výsledná částka, kterou dostane příjemce. Také nechybí údaj o poplatku, který v případě zaslání 100 eur do Česka vyjde na 2,99 eur. Po volbě zaslání peněz na konto vyberete banku, zadáte kódy SWIFT a IBAN a jde se převádět.

Aplikace Xoom je ke stažení zdarma pro Android a iOS.

 

Reklama