Pestrobarevné NFC pro začátečníky: Sony Xperia M [preview]

Reklama

Japonská firma Sony představuje další mobil své oblíbené řady Xperia. Model Xperia M je tentokrát určen hlavně začátečníkům, nabídne ale Android, NFC a zajímavý pestrobarevný design. A co víc, bude se prodávat i ve verzi pro dvě SIM karty!


I když v prvních informačních materiálech není o ceně ani slovo, výrobce jasně profiluje svůj model Sony Xperia M jako startovní model pro ty, kteří si chtějí pořídit svůj první smartphone. Tomu odpovídá mírně odlehčená výbava, která ovšem bez problémů vystačí naprosté většině uživatelů – prostě všem, kdo nejsou na svůj mobil extrémně nároční.

Sony_Xperia_M_1Sony_Xperia_M_10

Rozměry 124 × 62 × 9 mm se řadí spíše k dnešním menším telefonům, i když úplně malý samozřejmě není. Designem připomíná podstatně dražší modely řady Xperia, kromě toho se bude nabízet v celé řadě atraktivních barevných variant (černá, fialová, bílá, žlutá). O pohon se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz, což je sice méně, než dnes nabízí špičkové smartphony, na většinu věcí to ale v pohodě stačí.

Sony_Xperia_M_9Sony_Xperia_M_6

Obě varianty telefonu jsou vybaveny operačním systémem Android. Zatímco verze pro jednu SIM má Android verze 4.1, dvousimková verze se může pochlubit novějším Androidem 4.2. Nedokáži si úplně vysvětlit, čím je to způsobeno, možná bude verze pro víc SIM karet uvedena na trh o nějaký ten týden později. Fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a natáčí 720p video. Přístroje Sony obvykle fotí skvěle, takže se určitě máme na co těšit.

Sony_Xperia_M_5  Sony_Xperia_M_3

Odlehčenost výbavy asi nejvíc poznáte na displeji s pouze čtyřpalcovou úhlopříčkou a na kapacitě uživatelské paměti. Telefon je sice osazen 4GB čipem, z toho ale přibližně polovinu zabírá operační systém, takže pro vaše fotky, videa a další data zbývají pouhá dvě giga. Naštěstí máte možnost tuto tragickou hodnotu vylepšit vložením paměťové karty.

Sony_Xperia_M_4Sony_Xperia_M_2

Zajímavý je výčet podporovaných bezdrátových technologií. Kromě těch obligátních, jako je bluetooth a Wi-Fi, zvládá Sony Xperia M samozřejmě také sítě GSM, GPRS, EDGE a 3G (včetně HSPA+). Dále pak pro komunikaci na bližší vzdálenosti bezkontaktní technologii NFC a pro navigování systém A-GPS.

Sony_Xperia_M_8Sony_Xperia_M_7

Na světových trzích se telefony objeví v druhém a třetím čtvrtletí, přesný termín pro Českou republiku, stejně jako ceny, zatím odhaleny nebyly.

Sony Xperia M

Rozměry: 124 × 62 × 9 mm, 115 g
Displej: 4″, 480 × 854 bodů, 16 mil. barev, TFT
Procesor, systém: 2 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 2000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama