Pět tipů na levný telefon s hardwarovou klávesnicí

Reklama

Jak jsme psali nedávno, ovládání přes klávesnici je stále pro velkou spoustu lidí velmi důležitá vlastnost mobilního telefonu. Zkusili jsme vybrat několik mobilů, které mají plnohodnotnou klávesnici a přitom mnoho nestojí. Pokud rádi píšete SMS, možná si vyberete.

Alcatel OT 255D

Tenhle telefon patří k tomu nejlevnějšímu, co si můžete vůbec pořídit. Plnohodnotná klávesnice je proto asi hlavním plusem, velkou výhodou je i podpora dvou SIM. Telefon se nemůže chlubit fotoaparátem, pokročilou datovou výbavou nebo velkou pamětí, je ale velmi laciný. Umí alespoň GPRS, rozlišení 1,8“ displeje je 160 × 128 bodů, do paměti se vejde 500 SMS a má i rádio, jednoduchý kalendář nebo kalkulačku. Jedná se o malý a lehký telefon, tlačítka proto nejsou nikterak velká. Ty kontextová mezi sebou ale mají solidní rozestupy. Telefon bohatě vystačí s baterií 650 mAh, připojení s počítačem zvládnete pomocí microUSB.
 
 

Alcatel OT-255D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C3

Nokia C3 je velmi výjimečný telefon. Má sice QWERTY klávesnici, ale současně i systém Series 40. Symbian tentokrát zůstal stranou. Výbava telefonu je vzhledem k ceně překvapivě dobrá. Asi nejvíce vás upoutá přítomnost Wi-Fi, bez něj ale musíte spoléhat jen na EDGE.  Spolehlivou práci odvede i displej s úhlopříčkou 2,4“ a rozlišením 240 × 320 bodů. Telefon má i paměťové karty, nechybí standardní audiokonektor. Ovládání je řešeno trochu nešťastně, počet funkčních tlačítek je až příliš vysoký (i když se hodí rychlý přístup do SMS a adresáře), klávesnice má tlačítka namačkaná vedle sebe.
 
 
 

NOKIA C3 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy Y Pro

Podle slova Galaxy už jste možná poznali, že tento mobil nabízí operační systém Android. Díky tomu má i velmi slušnou výbavu. Nepostrádá rychlá data, docela velkou interní paměť (160 MB) včetně podpory paměťových karet a na momentky se hodí i 3Mpx fotoaparát. Klávesnici i kontextová tlačítka (pozor, nejsou podsvětlená) vyřešil výrobce dobře, zajímavým řešením je hlavní ovladač v podobě trackpadu. Trochu těsný by vám ale mohl být 2,6“ dotykový displej. Samsung lehce poupravil své grafické prostředí TouchWiz takže byste neměli mít zas tak velké problémy.
 
 
 

Samsung B5510 Galaxy Y Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia E5

Nokia E5 už je trochu dražší než předchozí telefony, kromě operačního systému Symbian ale má také 5Mpx fotoaparát, kompletní datovou nabídku, GPS nebo VGA video. Mnoho uživatelů by mohl přesvědčit nedotykový displej, vše se ovládá jen přes klávesy, jedno z kontextových tlačítek slouží pro rychlý přístup k SMS. Telefon má 600MHz procesor a 256 MB RAM. Cenově telefon odpovídá nabídce funkcí, ale počítejte, že verze Symbianu už je dneska starší, fotoaparát je bez automatického ostření a také GPS by mohla mít rychlejší fixaci. Mezi výhody počítáme možnost koupě ve více barevných variacích.
 
 
 

Nokia E5 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Chacha

HTC Chacha je prvním takto koncipovaným mobilem od HTC, který nabízí operační systém Android. Ten samozřejmě překrývá prostředí Sense, kvůli jinému tvaru displeje se ale trochu liší od toho, na co jsme zvyklí. Ze všech dnešních telefonů má Chacha nejlepší hardwarovou výbavu a je také nejdražší. Zmínil bych aspoň fotoaparát s autofocusem (i když fotky zůstávají průměrné), HD video a 800MHz procesor. Displej 2,6“ zůstává na dotykový smartphone malý, musel ale uvolnit prostor docela povedené klávesnici. Telefon se chlubí i speciálním Facebook tlačítkem pro rychlé sdílení informací či multimediálního obsahu na tuto sociální síť.
 
 

HTC Chacha lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama