Pět tipů na levný telefon s Wi-Fi a HSDPA

Reklama

Mít dnes telefon s rychlými daty, nemusí být finančně vůbec náročná záležitost. Vybrali jsme pro vás pět zajímavých mobilů, každý za méně jak 3 500 Kč. Za svoje peníze přitom dostanete podporu Wi-Fi i HSDPA. A možná i další funkce, které byste u takto levných mobilů nehledali.

Huawei Ideos X1

I když je Huawei na českém trhu stále nováčkem, o kvalitu jeho telefonů rozhodně nemusíte mít obavy. Výrobce se zaměřuje hlavně na smartphony s Androidem, a ani model Ideos X1 není výjimkou. Kvůli nízké ceně se ale musíte smířit s několika omezeními. Vadit by vám mohl menší, 2,8“ displej a především na dnešní dobu už pomalý procesor s taktem 528 MHz. Také 3Mpx fotoaparát produkuje maximálně průměrně kvalitní fotky. Ideos X1 má ale i spoustu kladných vlastností. Jsou to výborné rozměry a hmotnost do 100 g, kromě rychlých dat má i GPS s kompasem a 512 MB pro ukládání dat (poté musíte přikoupit paměťovou kartu).

Huawei Ideos X1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Samsung Galaxy Y

Tento mobil je ze všech dnes doporučovaných nejnovější. Opět se jedná o smartphone s Androidem (tentokrát ve verzi 2.3) a nízkou hmotností. Oproti Ideos X1 má velkou výhodu v rychlejším procesoru s taktem 830 MHz, má také o kousek větší displej, tentokrát 3“. V mnoha ohledech se ale i šetřilo. Nejvíce vám to bude vadit u podprůměrného, 2Mpx fotoaparátu a QVGA videu. Telefonu ale nechybí GPS, kromě rychlých dat disponuje i GPRS a EDGE (doporučuji maximálně na internetové stránky upravené speciálně pro mobil) a pozitivně se dá hodnotit i jeho design.

Samsung S5360 Galaxy Y lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Sony Ericsson Hazel

Tento telefon už není žádným mobilním nováčkem, do výběru jsme ho ale zařadili, aby se nabídka rozšířila i o přístroj bez dotykového displeje. O ovládání se tentokrát stará výsuvná klávesnice. Telefon je sice nejstarší, disponuje ale 5Mpx fotoaparátem a VGA videem. Na nováčky neztrácí ani díky podpoře GPS, jen bez operačního systému nebude tak snadná instalace jakékoliv aplikace. Výrobce se u tohoto mobilu chlubí i jeho ekologickým zaměřením, je totiž vyroben z recyklovaných plastů a má úspornou nabíječku. Pozor byste si měli dávat na menší displej (jen 2,6“) a vyšší hmotnost 120 g.

Sony Ericsson J20i Hazel lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Nokia X3-02 Touch and Type

Tento telefon patří k novější generaci přístrojů Nokia, které kombinují klávesnici a dotykový displej se známým prostředím Series 40. To bylo upraveno pro ovládání prsty, takže nemusíte mít obavy. Telefon má ze všech dnes doporučovaných asi nejstylovější design, seženete ho v různých barevných kombinacích. Má mimořádně nízkou hmotnost, ale stejně tak i kapacitu baterie (860 mAh), nebo interní paměť (50 MB). Rozšíření kartami je ovšem možné. Smířit se ale budete muset s displejem jen 2,4“ velkým a především chybějící GPS.

Nokia X3-02 Touch and Type lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Nokia C5-03

Dotykový telefon vybavený jednou ze starších verzí Symbianu. Líbí se nám svým vzhledem, nebo vysokým rozlišením displeje (640 × 360), displej ale současně pracuje s odporovou technologií, která není úplně pohodlná. Dotykové Nokie s operačním systémem mají výhodu, protože nabízejí výbornou navigaci zdarma, telefon se v této kategorii zalíbí i 5Mpx fotoaparátem (ovšem bez automatického ostření) či VGA videem. Pokud jste zvyklí sledovat hardwarové parametry, Nokia C5-03 vám asi příliš radosti neudělá, má totiž jen 600 MHz procesor a 128 MB operační paměti.

Nokia C5-03 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama