Pět tipů na super tenké mobily do 7 500 Kč

Reklama

Tloušťka mobilu už dávno nepatří k tak důležitým parametrům, kterými by se výrobci chlubili na prvním místě. Mít ale v rukou kompaktní mobil určitě není špatné, a když se k tomu připojí i zajímavá výbava, o důvod víc o mobilu přemýšlet. Těchto pět vám můžeme doporučit.

Samsung Wave III

Samsung Wave III je prvním telefon s operačním systémem Bada 2.0. Kromě 10mm tloušťky se může chlubit hlavně vynikajícím displejem typu Super AMOLED s úhlopříčkou 4“ a rozlišením 480 × 800 bodů. Telefon vypadá velmi stylově, má rychlý 1,4GHz procesor, velkou interní paměť (3 GB) a ještě podporu paměťových karet. Multimediální výbava zahrnuje 5Mpx fotoaparát a HD video (tématu jsme se věnovali zde). Zbývající rozměry kromě tloušťky jsou 126 × 64 mm a 122 g hmotnosti.
 
 

SAMSUNG S8600 Wave III lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Black

Optimus Black je skutečně mimořádně tenký smartphone, vždyť má pouze 9,2 mm! Výborné jsou i zbývající rozměry a vůbec celkové parametry přístroje. Zajímavostí je NOVA displej s vyšší svítivostí než jsme u jiných LCD zvyklí. Přístroj funguje s operačním systémem Android, na internetu můžete objevit i bílou verzi mobilu (Optimus White). K dispozici máte 5 mpx fotoaparát, HD video, baterii s kapacitou 1500 mAh, rychlá data nebo třeba gigahertzový procesor.
 
 

LG P970 Optimus Black lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Ray

Sony Ericsson Xperia Ray patří jednoznačně k nejlíbivějším telefonům, které se aktuálně prodávají. Jeho recenzi najdete zde. Stačí pouze doplnit, že vynikající rozměry jen doplňují skvělý design, mobil navíc seženete ve více barvách. Operačním systém je opět Android, nepříjemně zaskočit by vás mohl trochu menší displej s úhlopříčkou 3,3“.
 
 
 
 

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia 700

Nokia 700 se může pyšnit titulem nejkompaktnějšího smartphonu na našem trhu. Z toho je tedy patrné, že má nejen dobrou tloušťku ale nadprůměrně dobré i další rozměry. Operačním systémem je tentokrát Symbian Belle, zatím poslední verze tohoto OS. Kvůli malým rozměrům má displej jen 3,2“, ale rozlišení je výborných 640 × 360 bodů. Telefon má (na rozdíl od některých starších Nokií) i rychlý procesor, jako obvykle se můžete spolehnout na kvalitní navigaci. Multimediální výbava se neliší od konkurentů, tj. 5 Mpx fotoaparát a HD video.
 
 

Nokia 700 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Sol

LG Optimus Sol je celkem nový telefon, jeho recenzi najdete zde. Dá se považovat za nástupce Optimusu Black. Parametry i cena jsou velmi podobné, změnila se ale třeba technologie displeje na Ultra Amoled. Buďte opatrní s kapacitou interní paměti (jen 150 MB), také video natáčí pouze ve VGA rozlišení. Gigahertzový procesor nebo kompletní datová nabídkou jsou v této cenové třídě už naprostým standardem.
 
 

LG E730 Optimus Sol lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama