Pět tipů na zajímavé a levné telefony s dobrým fotoaparátem

Reklama

Často se nás ptáte, jaký mobil si vybrat, aby moc nestál a přitom vám umožnil vyhodit domácí kompakt, který obvykle vytáhnete jednou v roce na Vánoce a jednou na dovolenou. Vybrali jsme proto několik mobilů s dobrým fotoaparátem.

Nokia N8

Jasným králem mezi současnými fotomobily je Nokia N8, má totiž dvanáctimegapixelový snímací čip. Ještě nedávno jí v tomto kraloval Emgeton Flexaret Mini, který měl dokonce obstojný objektiv, v současné době už se ale oficiálně neprodává a seženete ho nejspíš jen v bazarech. Nokia N8 je masivní mobil (134 g) s operačním systémem Symbian 3, přímo nabitý špičkovými manažerskými funkcemi, jak už to u Nokií řady N bývá. Tomu bohužel odpovídá poněkud vyšší cena. Fotoaparát je tedy 12Mpx, je vybaven xenonovým bleskem a autofokusem, což u Nokií rozhodně není standardem.

 

Nokia N8 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Vivaz

Telefony Sony Ericsson měly vždycky skvělé fotoaparáty z důvodu silného zázemí fotoaparátové divize Sony. Výjimkou není ani model Vivaz, který se může pochlubit 8Mpx fotoaparátem s autofokusem a diodovým bleskem. Cenově se navíc dostal velmi nízko. Pochválit musím dotykový displej (byť jen rezistivní), pokárat naopak malou uživatelskou paměť, naštěstí rozšiřitelnou paměťovými kartami typu microSDHC.

 

 

Sony Ericsson U5 Vivaz lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C6-01

Další telefon se Symbianem 3, tentokrát s poněkud zastarale zaobleným designem, se může pochlubit 8Mpx fotoaparátem. Jako velká část telefonů Nokia, ani tento model není vybaven autofokusem. Těšit se naopak můžete na diodový blesk a hardwarovou spoušť, která není u mobilů s dotykovým displejem vůbec samozřejmá. Z telefonní výbavy stojí za zmínku podpora všech datových technologií včetně Wi-Fi, kapacitní dotykový displej a vestavěný GPS modul.

 

 

Nokia C6-01 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Ray

Osmimegapixelové rozlišení, automatické ostření (autofokus), diodový blesk a možnost natáčet videa v rozlišení 1 280 × 720 bodů, to jsou základní charakteristiky fotoaparátu vestavěném v telefonu Sony Ericsson Xperia Ray. V ostatních ohledech se jedná o telefon s líbivým designem, gigahertzovým procesorem a operačním systémem Android. Špičkovou výbavu završuje podpora všemožných datových technologií a skvělý kapacitní dotykový displej. O Sony Ericssonu Xperia Ray byste měli uvažovat i v případě, kdy vám na kvalitě fotoaparátu zase tolik nezáleží, a chcete prostě skvěle vybavený mobil za dobrou cenu.

 

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C7

Nokia C7 je klasický mobil se Symbianem 3 vybavený 8Mpx fotoaparátem. Bohužel chybí autofokus, což kvalitu fotoaparátu posouvá o několik tříd níže, uspokojit náš může jen HD video (1 280 × 720 bodů) a diodový blesk. Výhodou je obří uživatelská paměť s kapacitou 8 GB, kterou lze navíc rozšířit za pomoci microSDHC paměťových karet. Díky přítomnosti 3,5mm jacku mobil jistě využijete kromě focení i jako hudební přehrávač.

 

 

 

Nokia C7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama