Pět tipů na zajímavý Android do 5 000 Kč

Reklama

Operační systém Android je v současnosti na svém vrchlo. Telefonů je na výběr velké množství, zkusíme vám prozradit několik tipů, za které přehnaně neutratíte. I do 5000 Kč můžete narazit na velký displej, HD video nebo 1GHz procesor. Musíte se ale rozhodnout, kterou vlastnost preferujete a podle toho vybrat.

ZTE Skate

Největší nevýhodou tohoto telefonu by mohla být menší známost značky ZTE. Zapomeňte ale na levné čínské napodobeniny, ZTE je solidní a spolehlivý mobil. Telefon vás překvapí hlavně velkým displejem, úhlopříčka 4,3“ je v této cenové kategorii opravdu nečekaná. Sháníte-li relativně levný mobil pro připojení na internet, Skate je nejlepší možná volba. Že se jedná o spíše průměrný mobil, dokazuje hlavně slabší 800MHz procesor a VGA video. Hodně recenzentů si také stěžuje na slabší softwarovou výbavu, není ale problém cokoliv dokoupit v Android Marketu. Zbývající výbava je velmi obvyklá, tj. 5Mpx fotoaparát, 512 MB RAM, paměťové karty, rychlá data nebo GPS.
 
 

ZTE Skate lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Velmi malý smartphone by mohl být díky svým rozměrům ideálním dárkem pro vaši partnerku. S 3“ displejem si dobře poradí i menší ruka, spoustu problémů s ovládáním vyřeší hardwarová klávesnice. Telefon má také různé barvy zadního krytu, i to by se ženám mělo líbit. Přesvědčit byste je mohli i hardwarovými parametry, 1GHz procesor nebo HD video byste takovému mobilu nejspíše netipovali. Celé prostředí Androidu je překryto grafickou úpravou Timescape, ta má ještě několik speciálních vylepšení vynucených malým displejem. Ten v tomto případě opravdu neberte jako mínus, malý displej i rozměry (až na hmotnost 136 g) jsou naopak hlavními výhodami.
 
 

Sony Ericsson Xperia Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus Hub

LG Optimus Hub patří mezi novější smartphony s Androidem, výbavou byste ho ale zařadili spíše mezi ty starší. Očekáváme, že tento mobil bude postupem času cenově ještě výhodnější. Prozatím své peníze utratíte za smartphone s 3,5“ displejem s rozlišením 320 × 480 bodů, který má 800 MHz procesor a 5Mpx fotoaparát. Slabší stránkou je malá velikost interní paměti a VGA video. Výhodu naopak vidím v silnější 1500mAh baterii. Upřímně řečeno, bral bych spíše ZTE Skate, ne každý se ale žene za co největší úhlopříčkou, Hub také může sázet na podstatně příznivější rozměry.
 
 
 

LG E510 Optimus Hub lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Live With Walkmann

Mezi všemi Xperiemi z loňského roku tento mobil trochu zapadnul, přitom se také jedná o smartphone s Androidem. Asi nejdivnější na celém přístroji je jeho název a přehnané soustředění na hudbu. Raději ho berte jako cenově výhodný smartphone. Pozor na menší displej (3,2“), naopak rozlišení je nadprůměrně jemné. Telefon nabídne stále docela aktuální verzi Androidu 2.3.4, potěšilo mne HD video nebo 1GHz procesor. Velmi solidní je také kapacita paměti RAM. Ideální volba pro všechny, kterým Xperia Mini už připadá až moc malá. A v čem hledat onu specializaci na hudbu? Dostanete trochu lepší sluchátka, o něco kvalitnější je i zvukový výstup z hlasitého reproduktoru.
 

Sony Ericsson WT19i Live with Walkman lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S je dobrou volbou pro všechny, kteří sázejí na klasiku. Mobil je oproti svým konkurentům slabší hlavně v procesoru, který má jen 600 MHz, další výbava už ale v ničem nezaostává. U 5Mpx fotoaparátu potěší automatické ostření, telefon má rychlá data, dostatečnou operační paměť i GPS. Velkou recenzi si přečtěte zde.
 
 
 
 
 
 
 

HTC Wildfire S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama