Pět zajímavých českých aplikací pro Windows Phone

Reklama

Pořídili jste si Nokia Lumia a hledáte nějaké užitečné aplikace? Nebo už požíváte Windows Phone telefon déle a chtěli byste mít více programů, které se hodí speciálně pro ČR? Zkusíme vám jich několik poradit. Dokážou nejen pomoct, ale ušetřit i spoustu času.

Mapy.cz

Tyhle mapy od Seznamu jsou skvělé nejenom tím, že se jedná o freeware, mají také vrstvy, body zájmu, vyhledávání spojení nebo výpočet trasy. Vše je velmi rychlé, perfektně řešené graficky. Nokia se se svými mapami bude muset pořádně snažit, aby tuhle aplikaci předehnala. Další podrobnosti najdete zde.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

TV Program

Aplikace nabízí program pro takřka sto televizních stanic. Sledovat se dají pouze vybrané kanály, okamžitě vidíte, co se právě vysílá, vyhledávat můžete dle času i stanice. Můžete si nastavit i upozornění na oblíbený pořad, vše se bude ukazovat na tapetě na pohotovostním displeji.

Cena: 26, 99 Kč

Odkaz na stažení

Svátky

Tahle aplikace zaručí, abyste nezapomněli na jmeniny nikoho ze svých přátel. Umí vyhledávat jména nebo zobrazovat upozornění na svátek vašich přátel, mnohem lepší je ale dlaždice na obrazovce. Ukáže dnešní a zítřejší jméno, zobrazí číslo týdne v roce, a pokud má svátek někdo se známých, dokáže na to dlaždice upozornit.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Rádio

Jestliže nemusíte řešit internetové připojení, určitě investujte i do této aplikace. Nabízí spoustu stanic k poslechu, oblíbené si opět můžete nastavit jako dlaždici na plochu. Stačí ťuknout a rádio začne hrát. Ovládání možná není úplně dokonalé, s informacemi z nápovědy ho ale pochopíte během okamžiku. Více se o aplikaci dozvíte zde.

Cena: 26,99 Kč

Odkaz na stažení

Počasí

Tahle aplikace umí na pohotovostním displeji nejen ukazovat aktuální a předpovídané počasí, nabízí ale výhled na dalších pět dnů, zvládá radarové snímky, počasí ve světě a umí automaticky zaktualizovat počasí, abyste hned ráno viděli, jak bude. Nevýhodou je pouze nutnost zapnuté GPS, která zbytečně vyčerpává baterii.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Reklama