PhoneMaps: skvělé cyklomapy ČR a Evropy zdarma [aplikace]

Reklama

Plánujete aktivní dovolenou s turistikou nebo výlety na kolech? Pak musíte mít po ruce kvalitní mapy, abyste nezabloudili. V mobilu si zdarma instalujte mapy se všemi stezkami pro pěší i kolo po celé Evropě včetně ČR.

Aplikace Phonemaps je výsledkem spolupráce kartografických společností freytag & berndt a SHOCart, nabízí zobrazení sítí značených pěších turistických a cykloturistických stezek ve velké části Evropy. Aplikace obsahuje mapy , které lze zvětšit až do velmi podrobného měřítka 1:5 000. Plánovat lze trasy na dovolené, trasy se dají uložit a sdílet s ostatními. Mapy pracují online i offline, podle toho, kterou část si stáhnete do mobilu.

Pro území České republiky a Slovenska jsou připraveny rastrové cykloturistické mapy SHOCart, jednoduše si turisté stáhnou tu část, kterou potřebují. V mapách jsou uloženy informace o cílech, jako je adresa, otevírací doba apod. Při používání se budou hodit výškové profily, statistiky tras a další detaily. Aktuálně aplikace obsahuje:

  •  Cykloturistická mapa SHOCart (s turistickou i cykloturistickou náplní) 1:25 000 – ČR, SR – stejná jako na cykloserver.cz
  • Turistická / cykloturistická mapa 1:5 000 – ČR, Slovensko, Andorra, Belgie, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie (západní část), Chorvatsko, Irsko, Itálie, Izrael, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo (jižní část), Nizozemsko, Norsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie
  • – Turistická / cykloturistická mapa 1:25 000 + topografická mapa 1:5 000 – Francie (východní část), Monako, Německo (severní část)

 

Reklama