Photo Timeline: fotky v souvislostech (aplikace)

Reklama

I když má operační systém Windows Phone jistě nejstylověji řešenou galerii fotek, objevují se i zde zajímavé alternativy. Zalíbila se nám především aplikace Photo Timeline, která fotky zajímavě skládá podle času a místa pořízení.

Photo Timeline je freewarová aplikace, vyzkoušet ji proto může skutečně každý. Navíc pochopitelně nijak nenahradí standardní prohlížeč fotek, zůstane vždy jen jeho zajímavou alternativou. Prvotní načtení snímků chvíli trvá kvůli jejich indexování. Pak už si ale fotky můžete prohlížet na časové ose. Tu tvoří pruhy s označeným datem, vedle kterého máte malé náhledy pořízených obrázků. Bohužel se do řádku nevejdou více jak tři snímky, pokud jste tedy některý den pořídili fotek více, je tato informace naznačena pouze číslem na poslední zobrazené fotce.

Na kterýkoliv snímek samozřejmě můžete ťuknout a objeví se jeho větší náhled. Okamžitě vidíte místo a přesný čas pořízení a konkrétní nastavení fotoaparátu. Aplikace bohužel nezvládá automatické přetočení fotky, když ale vyberete příkaz zvětšit, fotka se přetočí a doprovodné informace zmizí.

Kromě prohlížení na ose se fotky dají zobrazit i v kalendáři. Vzhledem k velikosti jednotlivých okýnek tu ale vždy uvidíte k jednomu dni jen jednu fotku. Zajímavé je také zobrazení na mapě. Fotky zde reprezentují modré body. Když na ně klepnete, objeví se náhled snímku.

Více toho Photo Timeline neumí, i tak to ale stačí, abyste si zdařilé fotky připomněly zase trochu jiným způsobem.

Cena: freeware

Operační systém: Windows Phone 7.5 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama