Photosynth: vyfoťte úžasné panorama mobilem (aplikace)

Reklama

Populární aplikaci pro tvorbu 360° panoramat mohou nově zdarma stahovat majitelé mobilů s Windows Phone. Špičková aplikace umí spojit snímky okolí a vytvořit zajímavé panorama, které lze sdílet na sociálních sítích či prohlížet na internetu.

Microsoft Photosynth už nějakou dobu znají uživatelé platformy iOS, nově je nyní ke stažení pro mobily s Windows Phone. Aplikace z dílny Microsoftu je asi nejlepším nástrojem pro tvorbu panoramat z mobilu. Ve zkratce řečeno, Photosynth umí spojit spoustu snímků do jednoho, k tomu využívá speciální algoritmy. Najednou tak zachytíte obraz země, okolí i nebe, to vše pak splyne v jedno 360° panorama.

Po startu aplikace není důvod na nic čekat. Klepnutím do okna s nápisem Tap to start začnete fotit své okolí. Otáčejte pomalu libovolným směrem telefonem, program zvukovým signálem a zeleným rámečkem ukáže, kdy sám zachytí další záběr. Pokud mu chcete pomoci, klepnutím do displeje pořídíte další fotku. Takto vyfotíte vše požadované, nemusí to být zrovna 360° pohled, stačí třeba výhled jedním směrem, pouze dolů apod. Záleží na vaší fantazii.

Telefon by měl mít alespoň 512 MB RAM, Photosynth nevyužívá gyroskop.

Čím více fotografií, tím lepší složené panorama bude. Při focení venku si dejte pozor na přechody mraků před sluncem, část panorama by tak mohla být výrazně tmavší. Po ukončení focení zvolte zatržítko pro sjednocení pořízených záběrů do panorama. Tento proces pár minut trvá, vše ukazuje % ukazatel, záleží na počtu snímků a složitosti scény.

Výsledné panorama můžete označit lokací a popiskem. Dále jej lze publikovat na serveru Photosynth.net, na sítích Facebook, Twitter, vložit do Bing map, poslat e-mailem. Služby Photosynth.net můžete využít až po jednoduché registraci s přihlášením pomocí LiveID, fotografie se dají libovolně vystavovat, nebo si je uložíte jen pro své potřeby.

Operační systém: Windows Phone, iOS

Cena: zdarma                             

Edit 11. 6. 2021: Photosynth není dostupný od února 2017, vysvětlení najdete zde.

Jak může vypadat vaše panorama

TIP: Pokud chcete vytvořit panorama z fotografií v počítači, využijte program Image Composite Editor, také pocházející z dílen Microsoft Research. Výsledek může vypadat takto:

Reklama