Pilulka.cz nabízí sledování zásilky, ale jen ve svých autech

Reklama

Pokud si objednáte zásobu léků v internetové lékárně Pilulka.cz, můžete mezi jinými způsoby dopravy zvolit dovoz vlastními automobily Pilulka.cz. Posledních pár desítek minut uvidíte na mapě jejich polohu.

Novinka je dostupná právě jen pro způsob dopravy vlastními vozy. Ostatní druhy dopravy tuto možnost nenabízí, což je trochu s podivem. U taxislužeb všeho druhu jsme už na sledování vozu v mobilní aplikaci dávno zvyklí, tak nezbývá, než pevně doufat, že se kurýrní služby brzy inspirují.

Technicky na tom není nic těžkého. Pilulka.cz prostě do svých vozů instalovala GPS, které přenáší aktuální polohu automobilu na server. Odtud si ji pak stahují aplikace Pilulka jednotlivých zákazníků. Zákazníci si novinku chválí, mohou lépe naplánovat třeba rychlý nákup, nebo čekat před domem přesně v okamžiku příjezdu zásilky.

Pilulka.cz navíc využívá GPS přijímač k tomu, aby lépe optimalizovala trasu dodávky. A výsledky už se začínají projevovat – díky optimalizaci Pilulka výrazně šetří najeté kilometry. Kromě toho přechází na VNG vozy a pokukuje po elektromobilech.

Reklama