Počasí: jak bude pozítří v Tunisku? (recenze Windows Phone aplikace)

Reklama

Aplikace o počasí vděčí za svou oblibu hlavně widgetům z operačního systému Android. Ale i v dlaždicovém provedení Windows Phone jde vytvořit líbivý program, a když je to navíc freeware a ještě od českého vývojáře, zkusit ho prostě musíte.

Asi největším lákadlem aplikace je živá (tj. aktualizovaná) dlaždice na pohotovostním displeji. Dlaždice si drží barvu nastavenou v celém systému Windows Phone a dokáže střídavě ukazovat aktuální počasí a počasí na další den. V aplikaci se sice píše o nutnosti mít zapnuté GPS, teplota mi ale fungovala i bez toho. Pozor ale na aktualizaci informací.

Co nabízí aplikace dál? V typickém designu Windows Phone (tj. záložky mezi kterými se horizontálně přesouváte) máte k dispozici aktuální denní teplotu i s vlhkostí, srážkami či větrem pro vybrané místo. Nechybí ani podrobně rozepsaná situace na následující dny, nebo možnost automatické každodenní informace o počasí.

Další částí je předpověď pro Českou republiku na následujících pět dnů. Program se ale neomezuje jen na aktuální oblast, podívat se můžete i na počasí v rámci celé ČR, Evropy i světa. Vše funguje na základě spolupráce se stránkami in-počasí. Ty také nabízejí srážkový model, radarové snímky, zkrátka vše podstatné, co se počasí týká. Stačí jen v programu ťuknout na příslušnou volbu.

Až na potřebu zapnuté GPS nemám programu co vytknout. Funguje spolehlivě a většinou nabídne zcela vyčerpávající informace.

Cena: freeware

Operační systém: Windows Phone 7 a vyšší

Reklama