Podle Vodafonu patří budoucnost internetu věcí

Reklama

Vodafone zveřejnil výsledky výzkumu IoT Barometer 2016. Podle něj vidí většina firem svou budoucnost v investicích do internetu věcí, který se již nyní snaží integrovat do své infrastruktury.

Více než tři čtvrtiny (76 %) oslovených firem se domnívá, že internet věcí je důležitá věc, ve které leží jejich budoucnost, a je potřeba do ní investovat již nyní. Firemní výdaje na IT se pak dělí na čtyři zhruba stejně velké skupiny – IoT neboli internet věcí, mobilita zařízení a služeb, cloudová řešení a analýzu dat.

vodafone_iot_1

Firmy, které už mají IoT nějak nasazeno, ho využívají nejčastěji k řízení vozového parku (51 %), snižování provozních nákladů pracovišť (48 %), zlepšení zabezpečení (46 %), automatizaci výrobních procesů (42 %), vytváří nové výrobky nebo služby s IoT (41 %) a zlepšuje efektivitu a udržitelnost veřejného prostoru (40 %).

vodafone_iot_2

A k čemu že je IoT vlastně dobré? Firmy, které už ho nějak používají, si pochvalují rychlou návratnost investic, hlavně zvýšení výnosů (+ 21 %), zlepšení provozuschopnosti systémů (+ 20 %), úsporu nákladů (+ 19 %) a lepší využívání zdrojů (+ 20 %).

vodafone_iot_3

Reklama