Podnikatelskou soutěž T-Mobile Rozjezdy vyhrál kváskový chléb

Reklama

Absolutním vítězem desátého ročníku T-Mobile Rozjezdů se stal Ľubomír Kobéda a obchod se směsmi na kváskový chléb. Za dobře promyšlené podnikání a schopnost využít příležitosti během jarního nouzového stavu si odnáší ceny za skoro 700 tisíc Kč.

Cenu za nejlepší technologické řešení porota udělila Tomáši Poláčkovi (Babice u Říčan) a jeho kostkám pro ovládání inteligentního domu, které zjednoduší život nejen majitelům chytrých domácností, ale i dětem a lidem s poruchou jemné motoriky. Mezi odpovědnými projekty zaujal Viktor Karlík ze Zlína a samonosné slaměné panely, které usnadní stavbu pasivních domů.

Letošní vítěz Ľubomír Kobéda pochází z Brna. Jeho KváseCzech je originální obchod se směsmi na domácí výrobu kváskového pečiva. V balíčku najdete spící kvásek a směs mouky na výrobu 1 kg pečiva spolu s praktickým návodem načasovaným po hodinách. Ľubomír Kobéda peče kváskový chléb už od roku 2012. Vyzkoušel různé metody přípravy, začal pořádat kurzy a tradiční pečení chleba také učí.

V desátém ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy soutěžilo 406 nápadů. Třetina (29 %) projektů je z oblasti IT, jde zejména o software nebo aplikace IoT. Na druhém místě bylo vzdělávání a aktivity a produkty pro volný čas. O podporu se ucházelo i celých 21 % nápadů z oblasti udržitelného podnikání, například aquaponické farmy, ekologické květinářství či půjčovna hraček. „Opět jsme se setkali s několika společnostmi nabízejícími skleněná brčka, také CNG autoparkem a několika firmami, které znovu využívají staré oblečení,“ shrnuje podnikatelské záměry Eva Karasová, CSR manažerka společnosti T-Mobile. Již tradičně byla největší konkurence v hlavním městě, kde soutěžilo 118 projektů, dále na jižní Moravě (57 přihlášek) a ve středních Čechách (44). Kvůli epidemii a restriktivním opatřením se se soutěžícími musela porota sejít online.

Reklama