Podtrženo, sečteno: na světě je 6 miliard SIM karet

Reklama

Mezinárodní telekomunikační unie ITU zveřejnila statistiku za rok 2011. Na konci roku překročil počet aktivních SIM karet šest miliard, přičemž na zemi žilo sedm miliard lidí. Po miliardě přispěla Čína a Indie, silně rostou země, do kterých bychom to nikdy neřekli.

Zatímco v roce 2010 bylo na světě 5 miliard mobilních zákazníků, již o pouhý rok později přibyla celá jedna další miliarda. Nyní je tedy na světě 8,5 SIM karty na každých 10 obyvatel (kojence a seniory v to samozřejmě počítaje). Lví podíl na tom mají zejména Čína a Indie, dvě nejlidnatější země světa, které každá přispěly miliardou.

Velký nárůst zaznamenala ITU i v dalších rozvojových zemích. Vyzdvihuje (i když ne přímo v souvislosti s rozvojem mobilů, ale s rozvojem telekomunikací obecně) například Bahrajn, Brazílii, Ghanu, Keňu, Rwandu a Saudskou Arábii.

Zajímavý je nárůst mobilního broadbandu (vysokorychlostního internetového připojení). Zákazníků s vysokorychlostním mobilním internetem je dvakrát tolik jako s internetem pevným. Oproti loňského roku takových lidí přibylo 40 % (v rozvojových zemích dokonce o 78 %).

Reklama