Point Of View Mobii 1325: váš první domácí tablet [test]

Reklama

Velký tablet ohromuje velikým 13,3″ displejem, který nabízí komfort pro surfování, sledování filmů, hraní her i práci s aplikacemi. Tablet se nehodí na časté přenášení, lépe mu bude doma nebo v kanceláři.

Point Of View Mobii 1325 je momentálně tablet s největším displejem na trhu. Designem nijak nepřekvapuje, tady má hlavní roli veliký displej. Tablet nezarmoutí hardwarovým výkonem ani výdrží, po dokoupení DVB-T tuneru získáte zajímavého společníka pro ukrácení volných chvil.

Kapitoly článku:

 1. Parametry, obsah balení, stojan, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, DVB-T tuner, závěr

Parametry Point Of View Mobii 1325

 • Rozměry: 337 × 230 × 12 mm, 1 350 g
 • Procesor: Dual Core Cortex A9, 1,6 GHz
 • Displej: 13,3″, 1 280 × 800, kapacitní, multidotykový
 • Paměť: 1 GB RAM DDR3, vnitřní 16 GB
 • Systém: Android 4.1 Jelly Bean
 • Data: Wi-Fi, bluetooth 4.0
 • Sloty: microSDHC, 2× microUSB, miniHDMI, 3,5mm jack
 • Výbava: G-senzor
 • Fotoaparáty: 2Mpx vpředu, vzadu
 • Baterie: 10 000 mAh
 • Cena za tablet – 7 690 Kč, zakoupíte na Halshop.cz
 • Univerzální stojan na tablet Point Of View – 499 Kč, zakoupíte na Halshop.cz
 • Externí DVB-T tuner Point Of View – 1 199 Kč, zakoupíte na Halshop.cz
Point Of View Mobii 1325 TAB-P1325-16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Konstrukce

Tělo tabletu narostlo pořádně do rozměrů 337 × 230 × 12 mm, váží hodně, přesně 1,35 kg. Z parametrů vyplývá, že v rukou se moc neohřeje a lepší je jej ovládat položený na stole. Pro pohodlnější sledování a ovládání tabletu se dá využít univerzální stojan Point Of View. Elegantní stojan udrží těžký tablet v požadovaném náklonu a odolá i důraznějším dotykům displeje.

PointOfViewMobii1325_8PointOfViewMobii1325_9

Velká přísavka má velký podtlak a tak spolehlivě drží na zádech tabletu. Pokud by snad nedržela, dá se na tablet nalepit hladká přibalená fólie a přísavku uchytit na ni. Konstrukce držáku je plastová, panty umožňují naklápění a držení v požadované poloze.

PointOfViewMobii1325_2PointOfViewMobii1325_1

Společně s tabletem si domů odnesete nabíječku, pecková sluchátka, kupodivu v bílém provedení, USB OTG redukci na microUSB a také datový microUSB kabel. Síťová nabíječka je potřeba, nelze totiž dobíjet z microUSB portu.

PointOfViewMobii1325_10

Konstrukce tablet je hodně pevná a i přes velké rozměry jej nelze zkroutit. Odolné sklo se jen tak neprohne a tak dojem při osahávání tabletu je velmi dobrý. Krycí sklo displeje se snadno plní otisky a tak je dobré občas povrch odmastit a vyčistit. Nad displejem spatříte oko přední kamery pro videohovory. Samotný displej je opravdu komfortně veliký, 13,3 palců je velikost jako u notebooků. Rozlišení 1 280 × 800 bodů je dostačující, i když je rastr displeje viditelný.

PointOfViewMobii1325_7PointOfViewMobii1325_6

Jas displeje si na posuvníku v nastavení upravíte sami, na slunci je toho vidět málo. Pro domácí použití se dá používat i maximální jas, někdy stačí i poloviční. Displej vykazuje dobré pozorovací úhly z boku a ze shora, horší to je zespodu. Při umístění na stole to však dostačuje pro sledování obrazu ve více lidech najednou. Pro ovládání lze použít až 10 dotyků najednou, dotyková vrstva reaguje ochotně a spolehlivě.

PointOfViewMobii1325_5PointOfViewMobii1325_4

Obvodové hrany jsou zkosené přes hrany, nejsou zcela zaoblené. Ovládací prvky se shlukly pouze do pravého horního rohu. Kromě ovladače hlasitosti a zámku/vypnutí tabletu tam nic jiného není. Tlačítka se dají nahmatat spolehlivě, nad povrch vystupují zřetelně. Konektory se příhodně seřadily na pravém boku. Když tablet otočíte displejem dolů, naskytne se pohled na jejich popisky.

PointOfViewMobii1325_3

Popořadě spatříte 3,5mm jack, následuje konektor nabíječky, slot microSDHC karet, výstup miniHDMI, dva sloty microUSB a nezbytný mikrofon. Zadní strana tabletu dostala do rohu  čočku nouzového 2Mpx snímače. Chybí autofokus i LED, jeho výkon se dá komentovat jako podprůměr, včetně jen VGA videozáznamu. Záda tabletu jsou chladivě kovová s matným povrchem a tak se na nich neukládají otisky rukou. Tmavý plast na druhém konci tabletu poskytuje hned dva hlasité reproduktory. Jejich výkon by mohl být určitě větší, rozhodně se nemusíte bát o svůj sluch.

Kapitoly článku:

 1. Parametry, obsah balení, stojan, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, DVB-T tuner, závěr

Reklama