Pojistěte se na cesty: přehled aplikací

Reklama

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou do zahraničí, je velmi rozumnou investicí sjednat si cestovní pojištění. Na návštěvu poboček zapomeňte, vše už dnes pohodlně zvládnete i přes mobilní telefon a pojištění si tak sjednáte klidně i z letiště pár minut před odletem k moři.

Pojišťovna

Za touto aplikací stojí Česká pojišťovna. Program je velmi dobře zpracovaný, nabízí přístup do klientské zóny, vyhledávání poboček, hlášení nehod nebo třeba sjednání úrazového pojištění. Nás ale tentokrát zajímá pojištění cestovní. To se dá nejenom sjednat, ale také prodloužit. Aplikace hned nabídne několik typů šablon pojištění, podle toho, na jaký typ zahraniční cesty se chystáte. Jiná rizika vás mohou potkat při poznávacím zájezdu nebo při naopak při lenošení na pláži. O každém typu pojištění se navíc ještě před sjednáním dozvíte podrobnější informace.

Samotné sjednání je velice jednoduché. Vyplníte datum a místo své cesty, počet pojištěných osob a co přesně si chcete pojistit. Před sjednáním ještě doplníte informace o své osobě a žádost o pojištění můžete odeslat.

Odkaz na stažení: Android, iOS

Cestovní pojištění

Tato aplikace je velmi jednoduchá a slouží opravdu pouze pro sjednání pojištění. Přepnout se ještě můžete na domovské stránky Evropské cestovní pojišťovny. V programu vyplníte kontaktní informace, zadáte, kdy a kam cestujete a přes platební kartu provedete platbu za své pojištění. Zadávání nebylo tak komfortní jako v případě předchozího programu, svůj základní účel ale bohatě splňuje.

V nastavení aplikace dále najdete podmínky pojistných smluv, kontakt na infolinku a pár užitečných internetových adres týkajících se cestování po zahraničí.

Odkaz na stažení: Android, iOS, Nokia

SmartHELP

Tato aplikace představuje mobilní přístup k některým službám pojišťovny Direct. V aplikaci mě nejprve překvapilo, že umí využít přisvětlovací diodu fotoaparátu jako svítilnu. Pracovat můžete s asistenčními službami, které se týkají vašeho vozidla, ty stejné možnosti nabízí pojištění cestovní. Dozvíte se, jak správně postupovat při onemocnění, úrazu, nebo třeba ztrátě zavazadel. Výborným nápadem jsou i kontakty na české ambasády v zahraničí.

Nyní už ale k samotnému sjednání cestovního pojištění. V jednoduchém formuláři si vyberete datum cesty, její typ, místo a počet osob. Přidat si můžete sportovní rizika, pojištění doplnit o balíčky (nechybí jejich srovnání), pak už opět jen doplníte informace o sobě a můžete takto uzavřenou smlouvu odeslat.

Odkaz na stažení

Alianz na cesty

Tato aplikace přesně ukazuje, jak by se to nemělo dělat. Když pomineme kritiku spousty uživatelů, že se jim program ani nespustí, můžete si sjednat aplikaci tím stylem, že vám dá program kontakt na infolinku. Opravdu velmi propracované.

Jediným zajímavým nápadem je možnost vytvoření tapety, na které bude vaše jméno a kontakt na blízké osoby, které mohou informovat záchranáři v případě vážnější události.

Odkaz na stažení: AndroidiOS

SMS Pojištění

Protože žádná z předchozích aplikací nefunguje na telefonech Windows Phone, podívali jsme se, co nabízí Marketplace. Výběr zatím není bohatý, reprezentuje jej pouze tento program. Nabízí SMS pojištění buď u Uniqa nebo České podnikatelské pojišťovny.

Základem je opět správné vyplnění osobních údajů, poté si můžete vybrat pojišťovací ústav. Na výběr chybí jakékoliv pokročilejší možnosti, nabízených pojištění je pouze několik tipů, v případě nouze se ale určitě dají využít. Jakmile si vyberete správný balíček, stačí SMS odeslat a čekat na potvrzení od zvolené pojišťovny.

Odkaz na stažení

Reklama