Pokuta pro O2 za PředplaDENku platí

Reklama

Český telekomunikační úřad potvrdil pokutu pro operátora O2 za to, že bez souhlasu aktivoval některým zákazníkům službu PředplaDENka. O2 neuspělo se svým rozkladem.

O2 PředplaDENka je revoluční předplacená karta, u které se neplatí za telefonování. Platíte jen za den provozu. Jakmile váš telefon provede odchozí hovor, což je podle statistik O2 u předplacenkářů asi jen šest dní v měsíci, strhne vám operátor 20 Kč a můžete celý den volat neomezeně. Podrobnosti najdete v našem starším článku.

Při zavádění této služby O2 vybralo část zákazníků, které zařadilo do pilotního testování. O testování je sice informovalo prostřednictvím SMS zprávy, pokud ale neprojevili výslovný nesouhlas, O2 jim nový tarif automaticky aktivovalo. Lidé tak měli najednou tarif, který si neobjednali.

Právě to se nelíbí ČTÚ, který to považuje za agresivní obchodní praktiku. Za tento přestupek udělil před rokem O2 pokutu ve výši dva miliony korun. O2 podalo protestní rozklad a doufalo, že ČTÚ pokutu zruší. Ten ale záležitost přezkoumal a na svém rozhodnutí trvá. Rozhodnutí je nyní pravomocné a O2 nezbývá, než zaplatit.

Reklama