Posílejte SMS zdarma: internetové brány operátorů čekají

Reklama

Všichni čeští operátoři nabízí možnost posílání SMS zdarma z internetu a to do svých sítí. Pokud tedy často sedíte u internetu, můžete ušetřit spoustu peněz za SMS a to je budete psát rychleji a pohodlněji. Jak na to?

Odesílání SMS z internetu je možné z tzv. veřejných SMS bran. Ty jsou zahrnuty v nabídce webů všech operátorů. Brány se od sebe odlišují doplňkovými funkcemi, některá umí nastavit čas odeslání, někde odešlete i MMS a to za cenu registrace.

T-Mobile

 • odkaz: http://sms.t-zones.cz/open.jsp
 • 160 znaků zdarma, bez reklam
 • možnost zkrácení
 • po přihlášení dlouhé SMS, MMS, adresář, skupiny, archivace, kopie na e-mail

Operátor vsází na začlenění SMS brány do portálu t-zones. Veřejná brána umí poslat běžnou SMS nebo SMS na displej, nijak si nepamatuje zadaná čísla. Text zprávy může být dlouhý 160 znaků, opisuje se autorizační kód. Vtipná je možnost komprimace textu, kdy brána smaže mezery mezi slovy a nahradí jejich počáteční písmena za kapitálky. Pokud nechcete hledat dvojtečky a závorky pro Smolíka, jednoho si vyberte z nabídky. Pro lenivé pisálky pak operátor nachystal 5 šablon typu „Hola, pivo volá!“, „Vše nejlepší“ atd. SMS odešlete každých 30 sekund. Po přihlášení do t-zones se dají posílat SMS a MMS do všech sítí, strhávají se pak z kreditu nebo účtují na paušál. Vstup je samozřejmě jen pro klienty T-Mobilu. Brána nabídne další schopnosti, jako telefonní seznam i se skupinami příjemců, také nejčastější čísla. Dokonce si můžete archivovat odeslané zprávy, samozřejmostí je podpora dlouhých zpráv na 765 znaků. SMS se dá uložit odesláním kopie na zadaný e-mail, totéž platí pro MMS. Přílohou MMS budou fotky, zvuky, videa, do kapacity 280 kB.

Vodafone

 • odkaz: https://park.vodafone.cz/
 • 160 znaků zdarma, bez reklam
 • možnost zkrácení
 • po registraci dlouhé SMS, MMS, adresář
 • ve Vodafone Parku SMS za 1,50 Kč a MMS za 4,50 Kč

Vodafone umístil SMS bránu na komunikační portál Vodafone Park. Méně viditelný odkaz vás nasměruje na posílání SMS bez registrace. Operátor se snaží vnutit registraci do Parku, odkud je posílání jednodušší a hlavně do všech sítí, podobně jako u t-zones. Brána zdarma v netradiční zelené barvě vyžaduje číslo příjemce i odesílatele, takže se můžete klidně za někoho vydávat. Na text čeká 160 znaků, k odeslání potřeba opsat kód. Funkce „shrink SMS“ umí zkrácení textu, jak je popsáno u T-Mobilu.

Mnohem zábavnější je brána po registraci do Vodafone Parku, k níž můžete použít propojení s Facebookem. Otevřou se možnosti odeslání MMS, přiložení souboru fotky či videa, rovněž nastavíte čas odeslání zprávy. Kromě času odeslání se dá vybrat i den. Za jednu SMS do Vodafonu se nic neplatí, k jiným operátorů pošlete za 1,50 Kč, ať už máte tarif či předplacenku jakýkoliv. U SMS se počítá se 760 znaky v několika SMS, takže se můžete rozepsat. Po odeslání Park nabízí uložení nového příjemce, pak je už jen stačí vybírat ze seznamu. Funguje i volba MMS, přiložíte fotku, zvuk, video. U fotky se před odeslání vybírá výřez, aby se do MMS vešla. Vodafone Park toho nabízí na využití více, na všechny funkce se podíváme v dalším článku.

O2

 • odkaz: http://sms.1188.cz/
 • jen 60 znaků bez registrace, s reklamou
 • po přihlášení 160 znaků
 • neumí MMS
 • nemá jiné funkce navíc

O2 nabízí volné posílání SMS z brány na informačním portále 1188. Na tomto webu se nachází databáze tuzemských firem, před odkazy se dostanete ke službám pro firmy, telefonnímu seznamu s pevnými linkami i Mapám 1188. Obsah doplňuje Blog 1188, internetový prohlížeč a pak brána pro SMS. Z brány se posílají SMS do sítě O2 a po registraci se posílají zprávy v délce 160 znaků bez nutnosti vyplnění autorizačního kódu. V registraci lze uvést číslo i jiného operátora, pak se vyplňuje jednoduchý dotazník a potřebné heslo. Bez registrace pošlete SMS o délce jen 60 znaků, zbytek vyplní reklama. Nic jiného brána od O2 neumí. Ve společnosti Vodafonu a T-Mobilu působí dost chudě.

Reklama