Potvrzeno: Ufon byl oddlužen, má nového majitele

Reklama

Čtvrtý mobilní operátor U:fon se delší dobu potýkal s finančními problémy. Nyní je ale bez dluhů, ukončil insolvenční řízení, a dokonce našel kupce. Novým majitelem je Air Telecom, který chce ještě před Vánoci představit nové tarify s levným voláním.

Z tiskové zprávy, kterou operátor dnes rozeslal, jasně vyplývá, že vlekoucí se insolvenční řízení bylo ukončeno. V jeho průběhu sice U:fon nezvládal splácet staré dluhy, na vlastní provoz si ale vydělal bez problémů. Po celou dobu tak  vykazoval provozní zisk.

Po dlouhém vyjednávání našel kupce, který složil celou dlužnou částku. Jakmile návrh na vyřešení problému schválil insolvenční správce a ostatní věřitelé, mohlo dojít k uzavření obchodu. Novým majetkem firmy MobilKom, která operátora U:fon provozuje, je tak Air Telecom.

I nadále hodlá provozovat mobilního operátora pod názvem U:fon. Díky jednorázovému splacení již nemusí uvažovat nad tím, kde vydělá na splácení úvěrů. A navíc hodlá ještě před Vánoci představit nové tarify, které „dále zlevní volání na úroveň běžnou na západ od České republiky“.

 

Reklama