Pracujeme s fotkami na Windows Phone (recenze aplikací)

Reklama

Vyzkoušeli jsme tři programy, pomocí kterých můžete provádět různé změny s vyfocenými snímky, pořizovat fotky s efekty, nebo obrázky skrýt před zvědavými pohledy.

Creative Studio

Tuto aplikaci vytvořila přímo Nokia. Nenajdete ji tedy klasicky na Marketplace, ale pouze v sekci Nokia collection. S pomocí Creative Studio můžete vytvářet snímky s nejrůznějšími efekty. V základu máte několik efektů, které snímaný objekt nejrůzněji zdeformují. Použít se ale dají i efekty, kdy bude fotka vypadat jakoby namalovaná, snímaná noční kamerou, jinak barevně upravená atd. U těchto efektů se většinou dá nastavit jejich síla.

Dávejte si pozor, abyste po vyfocení snímek uložili, aplikace to za vás automaticky neudělá. Zajímavé také je, že ať použijete jakýkoliv efekt, v náhledu pak uvidíte snímek i s dalšími efekty. Mezi uloženými Obrázky ale najdete jen ten jeden svůj. Je to docela škoda, někdy dopadne překvapivě zajímavě i efekt, který jste nepoužili.

Praktičtější využití Creative Studio spočívá ve snímání panoramatických snímků. Stačí zmáčknout spoušť fotoaparátu a začít s ním hýbat do strany. Snímky se spojí překvapivě zdařile.

Cena: freeware

Fhotoroom

Fhotoroom je jednak sociální aplikace sdružující milovníky fotografií, současně se ale jedná o program, se kterým můžete na své snímky uplatnit spoustu zajímavých efektů a filtrů. Samotní autoři uvádějí, že různých změn je celkem 130. Všechny je vyjmenovat by bylo na dlouho, podívejte se raději na doprovodné obrázky. Jen doplním, že např. jen různých rámečků je 35.

Upravovat se dá uložený snímek, nebo můžete přímo z aplikace novou fotku pořídit. K dispozici máte opět bohatší nastavení, než vám nabídne standardní aplikace ve Windows Phone.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Private Photo

Tato aplikace nabízí mnohem méně voleb než předchozí, úkol ale splní spolehlivě. Stačí si nastavit heslo, v jakémkoliv albu vybrat fotky, které chcete ukrýt, a bez přístupových údajů už se k nim nikdo nedostane. Fotky se schovají pod tuto aplikaci, pochopitelně jdou také znovu přesunout mezi veřejné.

V rámci Private Photo si můžete vytvářet vlastní složky, takže i ve snímcích budete mít pořádek. Trochu nešťastné je, že se vybrané fotky automaticky nesmažou z veřejně přístupných složek, to nesmíte zapomenout udělat. Nejlépe ještě před tím, než se přes Zune všechny snímky synchronizují.

Cena: dočasně freeware

Odkaz na stažení

Reklama