Prague Maps: s telefonem po Praze (recenze Windows Phone aplikace)

Reklama

Chystáte se do Prahy a potřebujete se ve městě rychle zorientovat? Existuje řada online aplikací, které vám s tím pomohou. Pokud se ale k síti nechcete přihlašovat, zase tolik možností vám nezbývá. Obzvláště na Windows Phone, který zatím nemá nabídku programů tak bohatou jako u konkurence. Řešení ale přeci jenom existuje a jmenuje se Prague Maps.

Nečekejte žádné zázraky, ovšem v malé konkurenci mají šanci k prosazení i aplikace, které by se jinak ve vašem mobilu příliš dlouho neohřály. Možná jsem ale přehnaně kritický a Prague Maps se vám zalíbí.

Co vlastně aplikace nabízí? Na prvním místě je to jednoduchá (čtěte nepříliš podrobná) mapa města. Nemůžete v ní vyhledávat a ukazuje jen významnější ulice, pro alespoň základní orientaci snad ale postačí.

Mnohem důležitější jsou plány dopravních spojů. K dispozici je jedna komplexní mapa, dále mapa s vyznačenými spoji metra a tramvají a cizinci jistě uvítají mapu autobusového spojení z letiště do centra města. Všechny mapy vypadají velice jednoduše (jakoby nascanované), do určité míry si je ale můžete zvětšit a tak si názvy jednotlivých zastávek přečtete.

Před stažením aplikace jsem byl mile překvapen z toho, že je offline, po vyzkoušení už chápu, jak toho autoři dosáhli. Žádná mapa není přespříliš podrobná, s trochou orientačního smyslu se ale neztratíte. Prague Maps nejvíce ocení ti, kdo do města občas přijíždějí a zvládají v něm alespoň základní orientaci.

Cena: freeware

Operační systém: Windows Phone 7 a vyšší

Reklama