Prázdniny na rychlé vlně: T-Mobile a Vodafone pokrývají

Reklama

T-Mobile a Vodafone se o prázdninách snaží potěšit své zákazníky lepším pokrytí sítí LTE. Zaměřili se například na přehrady a rybníky. Podívejte se na jejich kompletní reporty.

Vodafone k 31. 5. 2015 zprovoznil již více než 3 000 vysílačů 4G signálu. Díky důrazu na pokrytí mimoměstských oblastí a regionálních měst pokrývá mobilním internetem LTE 80 % území České republiky.

V průběhu května 2015 spustil Vodafone provoz LTE sítě v následujících městech: České Budějovice, Modřice (okres Brno-venkov), Chodov (okres Sokolov), Jablonec nad Nisou, Liberec, Nový Bor (okres Česká Lípa), Turnov (okres Semily), Kopřivnice (okres Nový Jičín), Pardubice, Kolín, Mladá Boleslav, Poděbrady (okres Nymburk) a Jirkov (okres Chomutov).

Od června je nejrychlejší mobilní internet T-Mobilu dostupný na většině velkých přehrad a jezer ČR a LTE už pokrývá také devět hlavních dálnic a rychlostních silnic. V červnu operátor navíc pokryl dalších 124 měst a obcí. S přednostmi LTE se zákazníci mohou seznámit v LTE trucku, který v létě objíždí celou republiku.

Síť LTE již pokrývá Brněnskou přehradu, Dalešice, Hracholusky, Jesenici, Lhotu, Lipno, Máchovo jezero, Nové Mlýny, Orlík, Rozkoš, Seč a Slapy.

Mezi nejlépe pokrytá města signálem nejrychlejšího mobilního internetu na celém svém území patří Praha, Brno, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Benešov, Kopřivnice. Nově v červnu přibyly Plzeň, Karlovy Vary, Cheb, Prachatice, Velké Meziříčí, Kuřim a Humpolec. Pořádně si uživatelé zasviští také v Telči, Kaplici či Světlé nad Sázavou. Do konce roku na LTE mapu přibudou všechna krajská města České republiky.

T-Mobile pokračuje také v pokrývání hlavních komunikací. Více než 75% LTE pokrytí je dostupné i při jízdě na následujících dálnicích a rychlostních silnicích: D1, D2, D3, D5, R1, R46, R48, R55 a R7.

V letních měsících je možno nejen na festivalech v České republice potkat LTE truck T-Mobile. Ten nabízí vedle zábavy a soutěží také možnost aktualizace či výměny starší SIM karty, která nepodporuje LTE, za tu, která bude LTE umět. Zaměstnanci T-Mobile budou také nabízet datové služby operátora. LTE truck můžete potkat v následujících termínech a destinacích:

  • 7. – 1. 8. 2015 – České hrady, Švihov
  • 8. – 8. 8. 2015 – Moravské hrady, Brno – Veveří
  • 8. – 30. 8. – Carros de Foc – obří loutky v ulicích, Plzeň

Reklama