Před hokejem sdílíme fotky, po zápase stahujeme data [statistiky]

Reklama

O2 vydalo zajímavé statistiky datového provozu v průběhu hokejových zápasů v pražské O2 Areně. Ta je totiž pokryta špičkovým signálem sítě LTE a návštěvníci toho náležitě využívají.

Když se někde na malém prostoru sejde větší množství lidí, dělá to mobilním operátorům nemalé problémy. U předem hlášených akcí, například koncertů, přivážejí mobilní vysílače. U nehlášených akcí, jako jsou automobilové kolony, dochází k přetížením a pádům sítě.

O2 si ale dalo na pokrytí arény, která nese jeho jméno, skutečně záležet. Návštěvníci tak mohou stahovat a odesílat data špičkovými rychlostmi. Dosud nejvíc připojených uživatelů v síti 4G LTE od O2 bylo v O2 Areně v pátek 1. května kolem desáté hodiny večer při konci utkání České republiky se Švédskem – šlo o téměř 1 800 připojených LTE zařízení. Do stejného času spadá také maximální objem stažených dat, který překročil 2 GB za 30 minut. Obdobné maximum nastalo v pondělí 4. května kolem deváté hodiny při duelu českého výběru s týmem Kanady.

O2_Arena_hokejstats_1

­

Ještě více uživatelů však data nahrává na sociální sítě nebo posílá fotky a videa z hokejového utkání.  Během slavnostního zahájení v pátek 1. května kolem osmé hodiny zaznamenalo O2 ve své 4G LTE upload téměř 6 GB dat během půl hodiny. V pondělí kolem osmé hodiny přesáhl objem odesílaných dat v síti 4G LTE 3 GB. Provoz kopíruje hodiny, kdy se hrají utkání. Zajímavé je i to, že špička pro upload je na začátku utkání, download má naopak špičku na konci zápasu.

O2_Arena_hokejstats_2

Reklama