Předplacené karty se hravě vyrovnají mobilním tarifům. Co vše s předplacenkou získáte?

Reklama

Zažité představy v podobě drahého a omezeného využívání mobilních služeb o předplacených kartách již dávno neplatí. Dnes předplacenky nabízí výhodné volání, odměny za dobití i bonusy, které byste rozhodně nečekaly.

S předplacenou kartou můžete stejně jako s mobilním tarifem volat, psát SMS, posílat MMS i surfovat. Žádná omezení v mobilních službách vás rozhodně nečekají.

Zůstaňte s předplacenou kartou anonymní

Všechno má své pro i proti, stejně tak je to i u předplacených karet. Mezi největší doménu předplacené karty jistě patří využívání mobilních služeb bez smlouvy a závazků. Kdykoliv se tak můžete rozhodnout, že kartu zrušíte, přejdete k jinému operátorovi nebo vyměníte za tarif. Díky volnosti vám také odpadá placení měsíčního paušálu. Každý měsíc zaplatíte jen skutečné náklady. Nic víc, nic míň.

Co více si ještě přát?

S předplacenou kartou zůstáváte zahaleni v roušce anonymity, kterou vám zaručuje právě absence smluvního závazku. A to stále není vše. Řada poskytovatelů mobilních služeb majitele karet odměňuje za dobití, přičemž v dnešní online době si můžete kredit dobít snadno i přes internet.

Volání s předplacenkou operátoři účtují po vteřinách

Předplacené karty nabízí jak mobilní, tak i virtuální operátoři. Sjednat ji tedy můžete u velké trojky v podobě Vodafone, T-Mobile a O2, ale také u společností ČEZ, Tesco mobile, SAZKA nebo RWE.

Ceny za volání, zasílání SMS zpráv a využívání mobilních dat se liší. Podle typu předplacené karty můžete volat od 0,75 Kč za minutu až po 7,50 Kč za minutu. Velkou výhodou ale je, že většina operátorů účtuje tarif za první započatou minutu a následně po vteřinách. Někteří dokonce účtují volání po vteřinách i v rámci první minuty. Jedna SMS vás v průměru vyjde na 1,50 Kč a MMS zhruba na 5 Kč.

Nechte se odměnit za dobití a využívání služeb

Za dobití můžete získat volné minuty, SMS navíc či data k surfování, ale také peníze zpět na nákup v supermarketech i šanci na stotisícovou výhru. Každý měsíc vyhrát minimálně 250 000 Kč umožňuje totiž SAZKAmobil.

Až 1 000 Kč zpět na nákupy v obchodech Tesco zas získáte u Tesco Mobile. K tomu vám navíc operátor při dobití nad 300 Kč věnuje volání a SMS do vlastní sítě na 30 dnů zdarma. A u Tesco Mobile to stále není vše. Youradio, Evropu 2, Frekvenci1, informační Zet a Pigy.cz lze poslouchat bez zbytečného vyčerpání dat.

Vyberete-li si předplacenou kartu u mobilního operátora O2, potom se můžete těšit z obdobných bonusů jako u tarifu. V rámci Extra výhod na vás čekají slevy na cestování, kulturu i oblečení.

Dnes už rozhodně neplatí, že předplacenky nabízí jen drahé volání a přináší zdlouhavé dobíjení kreditu v trafikách a na poštách. Operátoři z předplacených karet udělali atraktivní produkt, který se hravě vyrovná mobilnímu tarifu.

Reklama