Přehledně: Co všechno Nokia představila

Reklama

Nokia pořádala v Abu Dhabi kongres Nokia World. Představila jeden tablet, dvě Lumie, tři Ashy a nějaké nové aplikace a zajímavé příslušenství. Podívejte se na kompletní přehled.

Největší bomba je bezpochyby tablet. Jedná se o první zařízení tohoto druhu z dílen Nokie. Jako operační systém byl použit Windows 8 RT, nikoli klasický Windows Phone. K tabletu se dále bude prodávat zajímavá klávesnice s vestavěnou externí baterií – podrobnosti zde.

Nokia Lumia 2520: první tablet Nokie s Windows je tady

Nokia Lumia 2520: první tablet Nokie s Windows je tady

Nokia World v Abu Dhabi přináší skvělou zprávu o tabletu Lumia 2520, který obohatí nabídku zařízení s displejem 10,1 palců. Majitelé ocení datovou konektivitu, fotooptiku Carl Zeiss, offline mapy Here a hodně svižné dobíjení.

Další novinkou jsou dva modely smartphonů Lumia – 1520 a 1320. Oba mají šestipalcové displeje, takže jsme hodně váhali, zda tyto phablety nezařadit spíše na web Tabletinfo.cz. Jejich operačním systémem je Windows Phone doplněný o třetí sloupec živých dlaždic.

Nokia Lumia 1520: protože 6 palců je super

Nokia Lumia 1520: protože 6 palců je super

Nokia World 2013 přináší zprávy o nových Lumiích se 6palcovými displeji. Lépe vybavený model 1520 se pyšní 20Mpx fotoaparátem PureView a optickou stabilizací obrazu pro luxusně stabilní obraz.

Nokia Lumia 1320: 6 palců na displeji za rozumné peníze

Nokia Lumia 1320: 6 palců na displeji za rozumné peníze

Nokia přináší i cenově dostupnější model se 6palcovým displejem, jde o Lumii 1320. Počítejte s barevnými variantami konstrukce, včetně aplikací z dražších Lumií.

Další tři zařízení jsou z řady Nokia Asha. Jedná se tedy o levné telefony s řadou funkcí klasických smartphonů. Poprvé v řadě Asha se objevuje podpora sítí třetí generace. Nokia navíc přišla s dosud nevídaným dvouvrstvým designem, u nějž je barevné unibody obaleno druhou, křišťálově průsvitnou, vrstvou.

Nokia Asha 500, 502 a 503: telefon balený v křišťálu

Nokia Asha 500, 502 a 503: telefon balený v křišťálu

Nokia představila na kongresu Nokia World tři levné modely z řady Nokia Asha. Těšit se můžete na design, který jsme dosud neviděli, podporu 3G a vestavěnou aplikaci WhatsApp. Některé z nich navíc budou k dispozici v Dual SIM variantách.

Již v předchozím odstavci jste se mohli dočíst o oblíbené aplikaci WhatsApp pro bezplatné odesílání zpráv. V nových telefonech Asha ji najdete automaticky, do dalších ji budete moci doinstalovat ještě letos. V průběhu několika týdnů se na Lumiích objeví toužebně očekávaný Instagram. Obě nově představené Lumie mají navíc fotoaplikaci Nokia Camera a také Storyteller (umisťuje vaše fotky a videa přímo na mapu, takže vidíte, kde byly pořízeny) a Beam (promítá obsah displeje telefonu Nokia na jakékoliv zařízení s podporou HTML5.

Reklama