Překvapení na všech frontách: Vodafone Smart Prime 6 [recenze]

Reklama

Vodafone prodává pod vlastní značkou řadu zajímavých zařízení, ať už se jedná o mobily, tablety nebo USB modemy. Otestovali jsme pro vás Smart Prime 6.

Vodafone_Smart_prime_6_celo Vodafone_Smart_prime_6_zada

První, čeho si patrně všimnete, když telefon vezmete do ruky je barevný kontrast mezi přední černou stranou a zadní stranou, kterou zdobí stříbrná. Zadní stranu navíc doplňuje lesklé logo Vodafone, zbytek je matný, takže se zde neobjevují nepříjemné otisky prstů.  Fotoaparát je umístěn v horní části a nevyčuhuje, jako je tomu u jiných telefonů.

Vodafone_Smart_Prime_6_4Vodafone_Smart_Prime_6_6

Celkově je design telefonu velmi povedený a i přes jeho velikost 141,7 × 71,9 × 9 mm dobře padne do ruky, trošku vadí jen hmotnost 155 g, ale po chvíli si zvyknete i na ni.

Mobil má TFT IPS displej s HD rozlišením o velikosti 5 palců a opravdu je na co koukat. Trochu mi vadila přílišná velikost tlačítek ve spodní části, ale opět jsem si brzy zvykla. V horní části telefonu je notifikační dioda, která vás upozorní na zmeškané události. Cokoliv se objeví na displeji, to vás hned uchvátí. Sledovat videa, prohlížet fotky nebo jen surfovat na internetu je s tímto telefonem tudíž zajímavější a zábavnější. Velmi dobrá je i čitelnost na přímém slunci a lenoch ukrytý v každém z nás jistě uvítá možnost automatické regulace jasu.

Vodafone_Smart_Prime_6_8

Výdrž na jedničku

O to více vás potěší, že i výdrž telefonu je vzhledem k velikosti displeje velká. Kapacita baterie je 2500 mAh. Při celodenním (a myslím tím opravdu urputné surfování po internetu a hraní her) telefon hlásí více než 50 % baterie, z toho vyplývá, že na dva dny se při běžném používání dostane s velkou rezervou.

Vodafone_Smart_Prime_6_s2Vodafone_Smart_Prime_6_s3

Když přístroj zapnete, již na vás čeká Android 5.0 Lollipop bez jakékoliv otravné nadstavby. Můžete si také zvolit, které ze dvou prostředí budete využívat, zda klasické nebo jeho zjednodušenou verzi. Velmi příjemná je i horní vysouvací lišta, kterou jedním tahem vysunete a druhým zobrazíte veškerá nastavení, vše je rychlé a snadné. Jediným větším problémem za celou dobu používání bylo tlačítko Zpět, které se nachází na levé straně. Při ovládání jednou rukou jsem ho díky menší ruce nebyla schopná zmáčknout a musela použít i tu druhou.

Vodafone_Smart_Prime_6_s4Vodafone_Smart_Prime_6_s1

Pokud se zajímáte o hardwarovou výbavu, je zde Snapdragon 410 se čtyřmi jádry a frekvencí 1,2 GHz.  Operační paměť tvoří klasický 1 GB, ale vůbec to nevadí, na nic se nečeká, vše jede plynule a rychle. Mobil uvádí prostor pro vaše data 8 GB, pokud by to nestačilo, můžete ji rozšířit kartou až o 64 GB. Vodafone vás dále potěší 4G modulem a podporou NFC.

Super foťák v kapse

Nyní se zaměříme na fotoaparát, který nabízí rozlišení 8 Mpx s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou. Prostředí fotoaparátu je jednoduché, pokročilé nastavení můžete zvolit v nastavění. V kvalitě fotografií na vás čeká další příjemné překvapení, barvy jsou věrohodné a výsledné fotky ostré a dají se hodně přiblížit. Pokud rádi fotíte makro, vaše spokojenost bude ještě větší.

Vodafone_Smart_Prime_6_f1Vodafone_Smart_Prime_6_f2

Vodafone_Smart_Prime_6_f3

Drobným problémem bylo vyzvánění telefonu, za 14 dní se mi nepodařilo zjistit, jak nastavit vlastní melodii a mám pocit, že opravdu musíte vybírat jen z 20 přednastavených vyzvánění, která jsou špatně slyšitelná, což ale není vina reproduktoru. Ten je dalším plusem a tak si vychutnáte hudbu, kterou máte rádi, jak samostatně tak i s videem.

Závěr

Překvapení na všech frontách a za cenu 3 200 Kč je velkým lákadlem pro všechny, kteří mají rádi výdrž, kvalitní displej a foťák. Těžké hledám nějaké větší mouchy či nedostatky. Pokud hledáte něco s velkým displejem, na co se můžete spolehnout a nechcete sáhnout hluboko do kapsy, je tento telefon jak dělaný právě pro vás.

Vodafone Smart Prime 6

Rozměry: 142 × 72 × 9 mm, 155 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Vodafone Smart prime 6 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Plusy: displej, NFC, LTE, fotoaparát, prostředí, plynulost a rychlost

Minusy: senzorové tlačítko zpět, vyzvánění

Reklama