Prémiovky Samsungu dostanou nový čip 200 Mpx

Reklama

Samsung začal sériově vyrábět nový fotosnímač pro ještě lepší záběry, novinku zapracuje do připravovaných top modelů. Snímač si lépe poradí se slabým světlem.

Nový snímač Samsung ISOCELL HP2 umožní zvýšit kapacitu pixelů jejich sdružováním, a to nám přinese možnost focení za různých světelných podmínek. Snímač HP2 simuluje různé velikosti pixelů pro přizpůsobení různým úrovním osvětlení. V praxi tak při slabém osvětlením se snímač transformuje na 1,2μm/50Mpx nebo 2,4μm/12,5Mpx obrazový snímač tím, že spojí 4 až 16 sousedících pixelů. Při snímání plnohodnotného videa v rozlišení 8K, což je přibližně 33 Mpx, se snímač HP2 přepne do režimu 1,2μm/50Mpx, aby se minimalizoval ořez obrazu a zachytila se větší část scény. Natáčení v rozlišení 8K rychlostí 30 snímků za sekundu (fps), široký úhel záběru a větší velikost pixelů dokáže vytvořit ostrá filmová videa.

Další technologie vylepší kvalitu snímků třeba díky přesvícení scény – o to se postará Samsung Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG). Díky většímu množství uložených elektronů a efektivnímu přenosu signálu může tato metoda snížit přeexponovanost a zlepšit reprodukci barev zejména při velmi intenzivním osvětlení. Další vyladění se dočalo automatické ostření při slabém světle – u HP2 je vylepšeno technologií Super QPD, která umožňuje snímači využít jako zaostřovací prvky všech 200 milionů pixelů. Pro účely zaostřování jsou sousedící pixely seskupeny do čtveřic a provádí se rozpoznávání horizontálních i vertikálních změn vzoru, což přináší rychlejší a přesnější automatické zaostřování. Novinka také umí lepší HDR – tady hraje roli vysoký dynamický rozsah obrazu, zavádí společnost Samsung funkci DSG v režimu 50Mpx , která na analogový signál přijímaný na úrovni pixelů aplikuje dva samostatné koeficienty převodu. Další podporu pro HDR zajišťuje funkce Smart-ISO Pro, která zpracovává jednotlivé snímky s různými nastaveními hodnoty ISO a slučuje je dohromady, což umožňuje pořizovat v režimu HDR 12,5Mpx fotografie nebo video v rozlišení 4K při 60 fps.

Reklama