Přenositelnost čísla v praxi: přešel jsem od Vodafone k T-Mobile

Reklama

Nejste spokojeni se svým operátorem? Nedohodli jste se s ním na lepších cenách za volání? Neváhejte a přeneste si číslo k jinému operátorovi za výhodnější nabídkou. Za přenos se neplatí a do 10 dní je vše vyřízeno.

Přenositelnost čísla je proces, který u nás běží již řadu let. Podle ČTÚ má jasná pravidla, povinné kroky a dané lhůty. ČTÚ nově vyhlásilo, že od 1. září 2013 bude přenos čísla mezi operátory trvat jen 4 pracovní dny. Více si přečtěte v našem článku. Pro přenos není třeba studovat přesné nařízení ČTÚ, pro účel přenesení čísla od Vodafonu k T-Mobilu jsem využil stručný návod na webu růžového operátora.

Ve zkratce jde o tyto 4 kroky:

  • Uzavření smlouvy s operátorem, k němuž přecházíte
  • Do druhého dne dostanete od něj v SMS Kód přenesení čísla (KPČ)
  • Do 10 pracovních dní (nejdříve po 3 hodinách od obdržení KPČ) podáte výpověď u dosavadního operátora (infolinka, prodejna), sdělíte KPČ
  • Během pár dní dostanete SMS od nového operátora s informací, kdy bude vypnuta stávající a aktivována nová SIM, kterou vložíte do mobilu. Děje se tak mezi 0:00 a 6:00 daného dne.

Ačkoliv jsem byl připraven na nějaké komplikace, vše proběhlo hladce a bez potíží během 10 kalendářních dní. Tady jsou mé zkušenosti s přenosem čísla paušálu:

13. 11. Byla podepsána smlouva u T-Mobilu, v ruce mám novou neaktivní SIM, během pár hodin dorazila SMS s KPČ

13. 11. Po 3 hodinách volám na infolinku Vodafonu, kde mě hned přepojí na přenosové oddělení. Od milé operátorky se dozvídám, že ji moc mrzí můj odchod po 12 letech u Vodafonu. Nabízí mi možnost získat paušál s mnoha minutami, SMS, daty zdarma. Odmítám, jsem pevně rozhodnutý přejít k T-Mobilu. Operátorka tedy vyžádá kód KPČ, zadá do systému, ještě mě poučí o tom, že mi přijde jedno vyúčtování a že bych měl spotřebovat volné jednotky na paušálu. S přáním hezkého dne a možného opětovného shledání u Vodafonu se rozloučíme.

13.11. Po asi hodině přijde SMS od Vodafonu s tím, že moje žádost na přenos byla schválena a až do přenesení mohu využívat služby naplno.

16. 11. Dorazila SMS od T-Mobilu s datem přechodu na novou SIM, stane se tak v noci z 22. na 23. 11. 2012.

22. 11. Přišly SMS od Vodafonu s rozloučením „Budeme se těšit, že se k nám někdy vrátíte“.

22.11. Obdržel jsem SMS od T-Mobilu s upozornění, že přenos čísla se odehraje v noci.

23. 11. V 7:00 hod ráno již není aktivní SIM Vodafonu, vložená SIM T-Mobilu po zadání PIN funguje. Zaregistroval jsem se do Můj T-Mobile a vše hotovo.

Reklama