Přes tři tuny stříbra ukrývají mobily v našich šuplících

Reklama

O2 přichází s kampaní #nejsemsměsný, která má ukázat, že není vhodné vyhazovat staré mobilní telefony do směsného odpadu.

V českých domácnostech je podle aktuálních odhadů tolik nepoužívaných mobilních telefonů, že by se z nich daly vytěžit téměř 3 tuny stříbra. Nemluvě o dalších recyklovatelných materiálech od plastu přes hliník až po zlato. Podle operátora O2 je zásadní apelovat na lidi, aby především tyto staré přístroje neskončily ve směsném odpadu. Mnozí si je nechávají, ať už s pocitem, že se jen tak nezbaví něčeho, za co ve své době utratili dost peněz, nebo že je třeba ještě někdy využijí. Jen zlomek lidí předá svůj starý mobilní telefon k ekologické likvidaci.

Starý mobilní telefon mohou lidé přinést k ekologické likvidaci na libovolnou O2 Prodejnu. Odevzdat mohou nejen zákazníci O2, ale kdokoli bude chtít, jakýkoliv vyřazený mobilní telefon včetně zničených a nefunkčních. V průběhu března navíc lidé dostanou za donesený starý přístroj odměnu ve výši 500 Kč. Ta se aktivuje v aplikaci Moje O2 v části O2 Radosti. Odměnu ve formě slevy mohou zákazníci využít na široký sortiment příslušenství, telefonů, tabletů a notebooků.

Reklama