Preview tabletu LG G Pad 8.3

Reklama

První zářijový týden se v Berlíně koná veletrh IFA a výrobci už se nyní předhánějí, kdo představí své produkty jako první. Jihokorejské LG přišlo se svým prvním tabletem, osmipalcovým modelem G Pad 8.3 s čtyřjádrovým procesorem a 8,3″ displejem.

LG G Pad 8.3 je zařízení s rozměry 217 × 127 × 8 mm a hmotností 338 g. Svým majitelům nabídne displej s úhlopříčkou 8,3″ a rozlišením 1 920 × 1 200 bodů. Zadní fotoaparát vytváří snímky v rozlišení 5 Mpx, čelní kamera pro videohovory má standardních 1,3 Mpx. V nabídce obchodů bude černá a bílá varianta.

LG_G_PAD_83

Po stránce výkonu je tablet více než nadprůměrný. Čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 je taktován frekvencí 1,7 GHz, pro běh operačního systému Android slouží vnitřní paměť RAM o kapacitě 2 GB. Uživatelské úložiště má velikost 16 GB. O dlouho výdrž se stará baterie s kapacitou 4 600 mAh.

Speciální doplňky operačního systému umožňují odpovídat přímo z tabletu na zprávy zaslané či hovory směřované na chytrý telefon. Dále můžete snadno přecházet mezi aplikacemi, dokonce na displej vměstnáte až tři současně běžící aplikace vedle sebe. LG G Pad 8.3 se objeví na trhu (ovšem není stanoveno, zda i na českém) v průběhu čtvrtého čtvrtletí za dosud neoznámenou cenu.

Reklama