Přihořívá: Vodafone začíná prodávat neomezený tarif za 649 Kč

Reklama

O2 evidentně zapálilo pořádnou revoluční jiskru. Vodafone podlehl soustředěnému útoku zákazníků a začal prodávat neomezené tarify již dnes odpoledně. Pokud právě chcete změnit tarif, rozhodně ještě počkejte, ceny určitě ještě spadnou.

Je jasné, že na včerejší revoluci O2 musí T-Mobile a Vodafone reagovat, jejich neomezené tarify jsou absolutně neprodejné v okamžiku, kdy O2 nabízí totéž za 749 Kč. Oba operátoři se ostatně vyjádřili, že rozhodně začnou něco podobného nabízet. Vodafone dokonce spustil stránku, kde se mohou zájemci o neomezené tarify registrovat. Během jednoho dne se tam registrovalo více než 10 000 zájemců, další volali na infolinku. Operátor se proto rozhodl začít nabízet neomezené tarify už dnes, i když původně sliboval podobnou akci až v květnu.

V nabídce jsou tak nově tarify Neomezené volání v síti a Neomezené volání do všech sítí. První je určen lidem, kteří nejčastěji volají do sítě Vodafone. Ti zaplatí měsíčně 597 Kč (399 Kč při dvouletém úvazku bez dotovaného telefonu), mohou volat a psát zprávy do sítě Vodafone zdarma, k tomu mají 50 minut na volání do ostatních sítí. V případě, že jim to nebude stačit, připlatí si 5,03 Kč/min nebo 1,51 Kč za SMS. K tomu dostanou 150 MB dat.

Druhý tarif je určen pro všechny, kteří rádi volají i do ostatních sítí. Měsíčně stojí 901 Kč (691 Kč, pokud se uvážete na dva roky a neobjednáte si u toho dotovaný mobil). Umožňuje tedy neomezené volání i odesílání zpráv do všech českých sítí, k tomu obsahuje 600 MB dat.

Tarif Paušál s úvazkem Paušál bez úvazku Vodafone Ostatní sítě Data
Neomezené volání v síti 399 Kč 597 Kč zdarma 50 minut, 5,03 Kč/min, 1,51 Kč za SMS 150 MB
Neomezené volání do všech sítí 691 Kč 901 Kč zdarma zdarma 600 Kč

Vodafone začal nabízet neomezené tarify na eShopu dnes odpoledne. Na dalších prodejních místech budou k dispozici od zítřka. V květnu na nabídku naváže představením neomezených tarifů Red. Oba neomezené tarify budou dostupné pro všechny zákazníky – firemní i nefiremní, nové i stávající, se smlouvou a dokonce i bez smlouvy.

Komentář Mobinfo.cz

Vodafone a T-Mobile si v médiích stěžují, jakou vlnu dotazů jejich vlastních zákazníků způsobilo představení revolučních O2 tarifů. Češi se konečně po letech brblání dočkali jednoho odvážného operátora, který si dovolil nabídnout ceny podobné jako v jiných evropských zemích.

Rád bych ale na tomto místě zopakoval – všichni operátoři musí nyní překopat svou tarifní nabídku od základu. Jakýkoliv tarif dražší než 749 Kč je absolutně neprodejný. Je samozřejmě  pravděpodobné, že pokud trochu přitlačíte na operátory infolinky (doporučuji větu „viděl jsem tu novou nabídku O2 a chystám se k nim přejít“), nabídnou vám zajímavé podmínky, pravděpodobně výměnou za nějaký úvazek, abyste jim nemohli utéct.

Přesto bych osobně počkal pár dní či týdnů, než se Vodafone a T-Mobile definitivně vyjádří. Aktuální nabídka Vodafonu je evidentně šita velmi horkou jehlou, tarify jsou dražší než u konkurence, vůbec nezapadají do zbytku nabídky Vodafonu, zatím se prodávají jen na eShopu atd. Zkrátka, teprve květnové představení tarifů Red bude plnohodnotnou odpovědí na včerejší revoluci O2. A skoro bych se vsadil, že se Vodafone pokusí své konkurenty cenově ještě o něco podstřelit.

Reklama