Příliš velké displeje nedávají smysl

Reklama

Velikosti displejů rostou jak u mobilů, kde se teď aktuálně bojuje mezi pěti a šesti palci, tak u tabletů, kde se běžně objevují prototypy s osmnácti či dvaceti palcovými displeji. Má takové zvětšování ještě smysl? Domníváme se, že nikoliv.

Čím větší displej, tím lépe se s mobilem či tabletem pracuje. Fotky a videa na takovém zařízení vypadají lépe, internetové stránky se zobrazují skoro celé, aniž by si člověk musel pořizovat silnější brýle, i pro občasné psaní textů se větší displej hodí lépe. Proč je to tedy špatně?

Větší displej znamená automaticky větší zařízení. Pokud displej vašeho mobilu překročí 5″, už ho do leckteré kapsy nenacpete. A to ani nemluvíme o různých pokusech s šestipalcovými displeji, které se začaly objevovat na letošním veletrhu MWC v Barceloně. U tabletů je podobná hranice někde kolem deseti či jedenácti palců. Cokoliv většího už se špatně přenáší a ještě hůře drží v ruce. K čemu jsou tablety s 18 či 20″, které teď výrobci (nejspíš na zkoušku) představují?

V redakci ostatně často řešíme, kde se nachází hranice mezi mobilem a tabletem. Ještě před časem jsme si mysleli, že je to u pěti palců. Co má méně, je mobil, co má více, je už tablet. Nyní už ale musíme své odhady o pár deseti palce posunout a zatím si myslíme, že šest palců je nepřekročitelná hranice, větší už mobil přece být nemůže.

Jak je to u tabletů? Začínali jsme někde u deseti palců, to nám přišlo jako rozumná velikost pro přenosné zařízení. Kam ale zařadit tablety s větším displejem? Mezi notebooky bez klávesnice? Mezi ploché televizory s dotykovým ovládáním? Co si o velikosti displejů myslíte vy? Jaká velikost je pro vás u mobilu či tabletu ještě v pořádku?

Reklama