Příští gorilla glass bude antimikrobiální

Reklama

Corning, významný výrobce odolných sklíček gorilla glass, které známe z displejů mobilů i tabletů, oznámil na CESu, že vyvinul antimikrobiální sklo. Bude tak odolné nejen proti škrábancům a nárazům, ale také proti bakteriím a mikrobům.

Nová verze odolného skla bude fungovat na stejném principu jako třeba antibakteriální ponožky. Přímo do hmoty, z níž je sklo vyrobeno, budou vetknuty atomy ionizovaného stříbra, které má silné antibreberkoidní účinky. Podle tiskové zprávy výrobce bude povrch skla velmi nepřátelským prostředím proti houbám, plísním, řasám a bakteriím. Jelikož bude stříbro nedílnou součástí materiálu, budou antimikrobiální účinky skla fungovat po celou dobu jeho životnosti.

Právě na nebezpečnost dotykových displejů nedávno upozornili vědci, kteří na displejích tabletů našli více bakterií než v záchodové míse. Lidé si totiž před užíváním tabletu nemyjí ruce, nosí ho s sebou na záchod, do tramvají a dalších semenišť nebezpečných breberek. Nechme se překvapit, jak rychle pronikne antimikrobiální sklo do běžně prodávaných mobilů a tabletů.

Reklama