S přístrojem této značky jsem měla tu čest poprvé, dokonce jsem o ní i poprvé slyšela. Nevěděla jsem tedy vůbec, co mohu čekat, a ukázalo se, že od THL T6 Pro nelze čekat mnoho.
Displej a zpracování
Za zpracování ode mě moc bodů rozhodně nedostane. Hned poprvé, co jsem vzala přístroj do ruky, ozvalo se lehké vrzání z dolní části krytu. Trochu vás to vyděsí, ale po pár hodinách používání to přestanete vnímat. Na funkci to samozřejmě nemá vliv, ale příjemné to rozhodně není.
Co ale vnímat nepřestanete je vyčnívající foťák, a to tak, že hodně. Prostě musíte myslet na to, že je dost pravděpodobné, že se dříve nebo později poškrábe.
Zadní kryt je bílý a plastový, což by nevadilo, hlavně díky tomu, že je matný a tak otisky prstů budete hledat jen těžko. Zadní část telefonu je bílá, tato barva přesahuje i do přední části, kde kontrastuje s lesklou černí displeje. To působí pěkně a ještě více elegantnosti dodávají stříbrné pruhy na bocích.
Jako zajímavé jsem zhodnotila i zpracování zapínacího tlačítka a tlačítek hlasitosti. Ty jsou vyvedena tak, že designově téměř splývají s boky telefonu. Jsou pouze hmatatelná a nepříliš viditelná.
Dostáváme se k samotnému displeji. Neustále jsem bojovala s otisky prstů, až jsem usoudila, že nemá cenu displej čistit, protože za chvíli jsou tam zas a vidíte je všude. Ve srovnání s otiskuodolným zadním krytem je to trochu zklamání.
Automatickou regulaci jasu jsem, zapnula pouze jednou a po pár minutách ihned vypnula. Mobil vůbec nereagoval na změny prostředí a na slunci si klidně volil poloviční jas. Po celou dobu používání je nutné mít zapnutý jas na maximum, jinak máte prostě pocit, že nic nevidíte (pokud zrovna není večer, to si můžete dovolit jas snížit). Barvy displeje jak při hraní, tak při klasickém surfování na internetu nejsou špatné, ale rozhodně to není něco, co by vás uchvátilo, zároveň vás ani nepohorší.
Prostředí a ovládání
V tomto telefonu vás bude provázet čistý Android 4.4 bez jakékoliv nadstavby. Abyste se do telefonu dostali, musíte jako u všech zmáčknout vypínací tlačítko, což je ale někdy problém. Tlačítko špatně reagovalo a musela jsem ho mačkat v některých případech i třikrát po sobě.
THL T6 Pro se celkem pohodlně drží i v jedné ruce, většinu úkonů takto zvládnete, kromě dosahování na horní lištu a psaní SMS. Jako u spousty čistých androidů i tady mi prostě chyběla klasická 3×4 klávesnice. Díky své šířce, ale můžete SMS psát i ve standardní poloze oběma rukama, což je pohodlné a celkem se i daří trefovat na ta správná písmena.
Ve spodní části mobilu najdeme tři dotyková tlačítka, zde se nacházel kámen úrazu, protože nesvítí. Nesvítí ve dne, nesvítí v noci, prostě nikdy. Jsou vyhotovena ve stříbrné barvě, takže je ve většině času vidíte, ale jsou prostě chvíle, kdybych uvítala, aby svítila. Ve tmě pak tápete a mačkáte a nevíte, zda vůbec na správném místě.
Výkon
S výkonem telefonu nebyl jeden jediný problém. Díky osmijádrovému procesoru si zahrajete i náročnější hry. Plynule shlédnete oblíbené video a prolistujete webové stránky. Jako u všech výkonnějších telefonů i zde se dočkáme zahřívání, ale to je aktuální až po delší době hraní a navíc v horní části telefonu (oblast fotoaparátu), což při klasickém držení téměř nepostřehnete. Celkově je plynulost úplně všeho překvapující, na nic nečekáte, u ničeho nervózně nepodupáváte nohou, mobil pracuje rychle a přesně.
Příjemně překvapí i reproduktor, který dokáže vyluzovat velmi hlasitý zvuk, takže zvonění uslyšíte i z tašky. Ovšem to, že zvládne hlasitě řvát, ještě nezaručuje to, že to bude zvuk kvalitní. Pokud si chcete pustit hudbu nebo video, stíhá reproduktor zvuk tak při poloviční hlasitosti. Jestliže zvýšíte hlasitost na maximum, vyluzuje při výškách (zpěv) a intenzivním zvuku nepříjemné pískání, což kazí dojem.
Baterie a výdrž
Dostali jsme se k baterii, výdrž nepatří mezi nejlepší. Zvláště když si vzpomenete, že musíte mít po většinu času používání telefonu nastavený jas na maximum. Při plném zápřahu (pořád něco děláte, koukáte na internet, sledujete video) vám mobil vydrží asi 14 hodin, což není tak špatné, když vezmete v úvahu velikost a jas displeje, ale přece jen, dávat mobil každý den na nabíječku je pro mě poněkud obtěžující.
Pokud se spokojíte s občasným zkontrolováním oblíbených stránek, pár hovory a SMS denně, může vydržet i více než dva dny.
Problémy s baterií dobře ilustruje následující příhoda. Před usnutím ztlumíte jas displeje a zapnete režim letadlo v domnění, že ukazovaných 43 % kapacity baterie mobil udrží přes noc naživu. Jaké je vaše překvapení, když je mobil ráno tak vybitý, že už ho prostě nezapnete a bude trvat dvacet minut na nabíječce, aby se vám ho vůbec podařilo nastartovat.
Wi-Fi a fotoaparát
Telefon je vybaven 8Mpx fotoaparátem, fotky jsou dobré, ale nikoho neuchvátí. Opět musíte mít dostatek slunce, abyste plně docenili kvalitu fotoaparátu. Při horším osvětlení to už taková hitparáda není, ale ostrost se mobilu upřít nedá. Fotoaparát opět všechny barvy lehce zesvětluje (při focení v místnosti). S příjmem Wi-Fi u tohoto telefonu nebyl žádný problém.
Závěr
THL T6 Pro nabízí funkce, které vystačí naprosté většině uživatelů. K tomu přidává vysoký výkon za velmi rozumnou cenu. Ale technologičtí nadšenci nebo ti, kteří už nějaký ten telefon v ruce měli, by se měli poohlédnout jinde.
THL T6 Pro |
|
![]() |
|
Rozměry: 144 × 72 × 8 mm, 150 g | |
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD | |
Procesor, systém: 1400 MHz, Android | |
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano | |
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi | |
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack | |
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk | |
Podrobné specifikace | |
Aktuální cena THL T6 Pro v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, ) |
Plusy: Snadné ovládání, vysoký výkon, notifikační dioda, poměr cena/výkon, hlasitost reproduktoru, design ikon
Minusy: Velikost, špinící se displej, nekvalitní zpracování, zapuštěná boční tlačítka, nízká čitelnost na slunci, malá výdrž