Prodejce mobilů Smarty chce letos překonat 3 miliardy

Reklama

Skupina Smarty, která zahrnuje stejnojmenný eshop s telefony, prémiového prodejce iWant a síť herních obchodů JRC, chce letos překročit obrat 3 miliardy korun. Za dva roky hodlá atakovat pětimiliardovou hranici.

Obrat skupiny meziročně stoupl o 38 % a od začátku roku činí 1,9 miliardy korun. Nárůst mezi druhým a třetím kvartálem činí 25 %, na čemž se bezpochyby podepsalo i uvedení nových produktů Apple. Čtvrtý kvartál bude pro skupinu Smarty jakožto jednoho z předních hráčů české e-commerce s elektronikou klíčový. „Vánoční sezóna je pro nás vrcholem roku. Očekáváme proto, že v posledním kvartálu dosáhne skupina obratu 1,25 miliardy korun, což by nás bezpečně přeneslo přes plánovanou třímiliardovou hranici obratu za rok 2021,“ predikuje obchodní ředitel Rudolf Konečný.

Důležité přitom bude, jak do dostupnosti elektroniky na trhu zasáhne globální nedostatek čipů. „Již v letních měsících jsme se začali předzásobovat nejvíce postiženými komoditami, ale i tak zůstáváme optimisté a věříme, že zboží bude nakonec dostatek,“ dodává Konečný. Skupina Smarty plánuje do roku 2023 dosáhnout obratu pět miliard. Pomoci jí v tom má mimo jiné i plánované otevření nových prodejen ve spojení značek smarty.cz a JRC.

 

Reklama