Programy pro správu telefonu

Reklama

Programů a aplikací pro správu mobilních telefonů najdete velkou spoustu. My jsme se rozhodli dát dohromady odkazy na oficiální programy všech velkých výrobců. Místo hledání na internetu se tak stačí podívat na jedinou stránku.

Windows Phone – Zune

Je naprosto nezbytnou součástí telefonů Windows Phone. Slouží hlavně pro aktualizaci softwaru nebo nahrávání multimediálních souborů. Odkaz na stažení je zde.

Apple – iTunes

Stejný případ jako u Zune. Nahrávání dat, synchronizace, záloha aplikací. Bez iTunes se zkrátka neobejdete a jen těžko se vám podaří program jakkoliv nahradit. Odkaz na stažení.

Sony – PC Companion

PC Companion většinou objevíte nahraný v paměti mobilního telefonu Sony či Sony Ericsson. Pokud byste ale o něj jakýmkoliv způsobem přišli, můžete si jej samozřejmě stáhnout z webu. Odkaz na stažení. Slouží pro správu kontaktů, organizačních informací, nebo multimédií. Jeho prostřednictvím do telefonu také dostanete aktualizace.

HTC – HTC Sync

Tato aplikace je pro nás dost zklamáním. Funguje sice spolehlivě, ale zdaleka ne se všemi telefony HTC. Odkaz z českých stránek výrobce nám navíc při psaní článku nefungoval. Použijte proto tento odkaz na stažení.

Nokia – Nokia Suite

Nokia prochází velkými změnami a tak nepřekvapí informace, že původní PC Suite už se dále nevyvíjí. Pokud ale nemáte některý novější telefon, aplikace vám stále může dobře posloužit, použijte tento odkaz na stažení. Pro synchronizaci, aktualizace, nebo přístup do Nokia obchodu ale používejte novější Nokia Suite. Odkaz na stažení.

Samsung – Samsung Kies

Zatímco několik let nazpět nebylo jasné, jestli je oficiálním softwarem Samsungu PC Studio nebo Kies, dnes se můžete plně spolehnout na druhého jmenovaného. Stránky se softwarem jsou dobře zpracované, nechybí návod a verze pro PC i Mac. Vybrané telefony zvládají synchronizaci i přes Wi-Fi, zbývající funkce se neliší od konkurence. Odkaz na stažení.

LG – PC Suite

LG řeší dostupnost své synchronizační aplikace trochu nešťastně. Před stažením musíte zadat typ svého telefonu. Nic proti tomu, aspoň máte jistotu, že jej aplikace podporuje. Výrobce ale po vás nechce označení typu Optimus Black, Optimus Net apod. ale číslo. A kolik uživatelů ví, že LG P920 je LG Optimus 3D? Ano, výrobce vám řekne, jak to zjistit, celé to ale šlo jistě řešit snadněji. Zde je odkaz na stažení.

 

Reklama