Promile info: hurá, už můžu za volant [aplikace]

Reklama

Taky se vám v hospodě stává, že si nejste jisti, jak dlouho ped odjezdem domů máte přestat pít? Naštěstí je tu aplikace Promile Info, která vám poradí. Tedy jen za předpokladu, že do ní budete poctivě zadávat informace o vypitých alkoholických nápojích.

Česká aplikace Promile Info dělá přesně to, co v názvu slibuje. Informuje vás o tom, kolik promile alkoholu máte aktuálně v krvi. Nejprve musíte zadat několik informací o sobě – zda jste muž či žena a kolik aktuálně vážíte. Obojí má totiž vliv na rychlost odbourávání alkoholu, zejména u hmotnosti doporučujeme nelhat (nebojte, nikdo ji neuvidí).

Promile_Info_1Promile_Info_2Promile_Info_3

Následně pak musíte poctivě zadávat všechny drinky, které v daném okamžiku vypijete. Promile Info okamžitě zobrazuje čas, kdy budete mít v krevním řečišti výhradně jen krev, žádný alkohol. Samozřejmě, čím více pijete, tím více se vám doba absolutní střízlivosti vzdaluje.

Promile_Info_4Promile_Info_5Promile_Info_6

V aplikaci máte předdefinovaných několik typických nápojů: velké pivo (0,5 l), malé pivo (0,3 l), víno (1 dcl), velký panák (40 ml), malý panák (20 ml). U piva bohužel chybí informace o množství alkoholu, výpočet je tak pro milovníky piva spíše orientační (podařilo se nám ale zjistit, že se jedná přibližně o 4% pivo). Dále máte možnost zadat do aplikace jeden vlastní drink. Pokud hodláte pořádat například mojito party, zeptejte se barmana, jaký je v jeho mojitu podíl alkoholu a zadejte to do Promile Info.

Promile_Info_7

Aplikace Promile Info je zdarma, můžete si ji stáhnout pro telefony s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone.

Reklama