První mobil od první třídy [výzkum O2]

Reklama

O2 si nechalo provést výzkum, jehož cílem bylo zjistit, jak se dnešní rodiče staví k nákupu mobilních telefonů pro své mladé ratolesti. Vyplývá z něj, že většina rodičů má o ceně mobilu úplně zcestné představy, děti s nimi určitě nebudou souhlasit.

Výzkumníci nejprve zjišťovali, v jakém věku je podle rodičů ideální pořídit dítěti první mobilní telefon. Přibližně desetina rodičů si myslí, že děti by měly mít svůj mobil ještě před nástupem na základní školu. V prvních až třetích třídách se to pak mobily bude skutečně hemžit; pořídit ho chce více než třetina respondentů.

O2_Detiamobily_1

 

Až dosud tedy mohou být děti spokojené. Jinak je to ale s představou rodičů o ideální ceně takového telefonu. Většina jich totiž považuje dva tisíce za příliš mnoho a raději vybírají telefony o něco levnější. Více rozumu v tomto směru pobrali otcové, kteří se přeci jen snaží při zasedání rodinné rady prosadit cenu o poznání vyšší.

O2_Detiamobily_2

 

Dobrou zprávou je hrazení účtů za telefonování. Rodiče vesměs dotují hovory a zprávy svých potomků, zcela logicky při výzkumu nejčastěji tento jev zmiňovali respondenti ve věkové skupině 25-54 let, u níž je předpoklad, že právě mají děti „v tom správném věku“.

O2_Detiamobily_3

Reklama