Půjčte si od Vodafonu 50 Kč kreditu

Reklama

Vodafone nabízí svým zákazníkům s předplacenými kartami službu Kredit poslední záchrany. Umožňuje jednorázovou půjčku 50 Kč kreditu za poplatek 5 Kč. Půjčka je splacena okamžitě po nejbližším dobití.

Všichni majitelé předplacených karet už něco podobného zažili. V zápalu volání a esemeskování se najednou kredit dostane nebezpečně blízko nule a i ta nejbližší možnost dobití je najednou příliš daleko. V tomto okamžiku přichází ke slovu Kredit poslední záchrany (KPZ), který od listopadu nabízí svým zákazníkům Vodafone.

Služba je založena na důvěře, proto ji nemohou využít všichni. Dostupná je jen zákazníkům, kteří mají SIM kartu Vodafonu alespoň tři měsíce a od května 2014 dobili souhrnně nejméně 500 Kč. Jakmile takovým lidem klesne kredit pod 50 Kč, bude jim při nejbližším odchozím hovoru nabídnut Kredit poslední záchrany.

Pokud se rozhodnou služby využít, stačí tuto nabídku potvrdit a okamžitě vám na SIM kartě přibude 50 Kč. Při nejbližším dobití je pak z dobité částky stržena jak padesátikorunová půjčka, tak pětikorunový poplatek za využití služby. Zákazník poté může okamžitě službu KPZ znovu využít, a to až 99x za kalendářní rok.

Komentář Mobinfo.cz

Ze strany Vodafonu se jedná o vstřícný krok, i když podobná služba už na zahraničních trzích funguje delší dobu. Český Vodafone si zákazníky lehce prověří tím, že požaduje jistou dobíjecí historii, přesto je půjčování peněz spojeno s jistým drobným rizikem. „Půjčka“ nemá stanovenu dobu splatnosti, takže nelze přesně určit, jakou procentní sazbou je zatížena. A pokud by vás neustálé vnucování kreditu poslední záchrany obtěžovalo, můžete tuto službu vypnout třeba v internetové samoobsluze.

Reklama