Puro handsfree: ultralehké, ultramalé a přitom výkonné

Reklama

Nenápadné bluetooth sluchátko Puro skoro nic neváží a tak se může stát vaším každodenním společníkem. Jednoduché ovládání s jediným multifunkčním tlačítkem dostačuje, nečekejte však nějaké pokročilé funkce.

Drobné handsfree Puro na digitální váze ukáže jen 7 g, a tak jsem ani nepotřeboval použít jeden ze dvou přibalených průhledných háčků na ucho. Stačí zvolit správný adaptér a jednoduše zasunout do zvukovodu, handsfree jen tak nevypadne.

Psali jsme o dalším příslušenství Puro:

Puro Vulcano – stylový reproduktor

Elegantní Puro pouzdra pro iPady

Parametry handsfree Puro

  • Rozměry: 37 × 18 × 39 mm, 7 g
  • Bluetooth: 2.1 + EDR
  • Obsah balení: autonabíječka, 2 háčky na ucho, 5 silikonových adaptérů
  • Baterie: Li-Pol 70 mAh, až 6 hod hovoru, až 100 hod pohotovosti
  • Cena: asi 300 Kč, distributor MD Distribution

Zaoblená konstrukce Puro nabízí jediný ovládací prvek a tím je vícefunkční tlačítko. Jelikož máme tu čest s handsfree za pár stokorun, výrobce už nenainstaloval tlačítka hlasitosti hovoru. Sluchátko se vyrábí v testované bílé a také černé variantě. Hladký povrch se leskne a zařízení vypadá hodně nenápadně. Jelikož se handsfree používá hlavně v autě, výrobce dodal autonabíječku s tenkým 2mm konektorem, její výstupní proud 500 mA se na dobíjení mobilů moc nehodí. Tenký konektor je totiž shodný s tím u Nokií.

Jediné tlačítko je podsvíceno modrou diodou, která ukazuje stav bluetooth spojení, párování ukazuje ještě blikající červená LED. Handsfree nepodporuje spárování s více mobily najednou, hovory umí přijmout, odmítnout a přepnout do reproduktoru telefonu. Pokud do mobilu uložíte hlasové vytáčení, jde použít také.

Na handsfree se mi nejvíce líbily minimální rozměry a hmotnost. Také že jsem nemusel použít háček za ucho. Hlasitost hovoru by mohla být větší, hluk v autě to však zvládne. Autonabíječka přijde vhod, nemusíte handsfree přenášet mezi autem a domovem pro nabití.

Reklama