Puro Vulcano: nestyďte se za svůj hudební vkus!

Reklama

Hudební příslušenství k mobilům umí být pořádně hlučné. Na sluchátka zapomeňte, k mobilu připojte jeden nebo několik malých repráčků a můžete udělat nepřeslechnutelnou party.

Puro Vulcano je externí monorepráček, který můžete přes 3,5mm jack připojit k různým zdrojům zvuku. Italskému výrobci se podařil netradiční design konstrukce, která skrývá jedno překvapení. Repráček se vyrábí v černé, modré, stříbrné a červené barvě. Povrch přístroje je příjemně matný.

Vulcano se vejde téměř do každé kapsy. Uvnitř zaobleného těla se schovala baterie, kterou dobijete z USB počítače. K tomu poslouží přibalený kabel, který kromě miniUSB a klasického USB konektoru obsahuje i 3,5mm jack. Právě tímto kabelem totiž k jednomu repráčku připojíte další a zvýšíte tak hlasitost a hudební výkon. Praktické řešení sériového spojení vícero reproduktorů jsme viděli u reproduktoru Nokia MD-11.

Krátký kabel s 3,5mm jackem si repráček nese s sebou ve spodní části konstrukce. Tamtéž se nachází trojice gumových nožek proti klouzání, už po několika použitích se však uvolnily a poztrácely. Reproduktor je nutno zapnout vypínačem, chod prozradí modrá dioda.

O produkci se postará neodymiový měnič s průměrem 40 mm. Drobná membrána se snaží ze všech sil a bez potíží ozvučí i místnost. S detailním prokreslením si neláme hlavu, přednes hlubších tónů by měla posunout výše roztažená ozvučnice pod membránou. Jednoduchým otočením konstrukce se totiž objeví „harmonika“ s výškou asi 15 mm. Rozdíl při poslechu v zavřeném a roztaženém stavu však není téměř znatelný.

Na Puro Vulcano se mi líbí, že netřeba kupovat tužkové baterie, stačí dobíjet z USB. Milovníky podobných hraček potěší spojení s dalšími repráčky. Hudba z nich je dle jejich konstrukčních omezení poslouchatelná, vysouvací konstrukce moc velký smysl nemá. Repráček by se u nás mohl prodávat kolem 400 Kč u distributora Md Distribution. Zatím jej můžeme obdivovat na webu výrobce Puro.

Parametry Puro Vulcano

  • Rozměry: 67 × 67 × 67 mm, 83 g
  • Délka kabelu: 15 cm, 3,5mm jack
  • Reproduktor: 40 mm
  • Výkon: 2 W RMS
  • Rozsah: 100 Hz – 20 kHz, impedance 4 Ω
  • Dobíjení z USB: asi 4 hod, výdrž přehrávání 3-6 hod
  • Cena: asi 400 Kč

Reklama