Rádio: s dlaždicemi a bez sluchátek (recenze Windows Phone aplikace)

Reklama

Možnost poslechu rádia by měla patřit k obvyklým funkcím každého mobilního telefonu. Smartphony tuto možnost nabízejí i přes nejrůznější doprovodné aplikace. Pokud rádi posloucháte hlavně české stanice, měli byste Rádio vyzkoušet. Funguje spolehlivě a potěší i grafikou ve stylu Windows Phone.

Aplikace nabízí aktuálně poslech takřka třiceti (alespoň v trial verzi), převážně českých, rádií. Jejich výběr nemůže být jednodušší. Stačí klepnout na příslušnou ikonku a rádio začne hrát. Drobný popisek informuje i o kvalitě přehrávání, pohybuje se mezi 24kbps až 192 kbps.

Ještě lepší volbou ovšem je, že kterékoliv z těchto rádií se dá nastavit jako dlaždice na pohotovostní displej! Perfektně tak zapadnou do designu celého systému Windows Phone. Přímo z pohotovostního displeje pak můžete rádio spustit, menší nevýhodu vidím jen v tom, že se současně otevře i okno s aplikací Rádio.

Na začátku jsem trochu tápal v ovládání, stačí si ale přečíst nápovědu u programu a víte všechno ihned. Rádio hraje na pozadí, ovládací prvky se objeví, když zmáčknete kterékoliv hardwarové tlačítko pro ovládání hlasitosti. Přehrávání se dá pozastavit, úplně jej vypnete delším podržením tlačítka přetáčení. Krátký stisk naopak vybere další stanici ze seznamu.

Více toho prozatím tato jednoduchá aplikace nenabízí. Funkční je ale na sto procent a tak by neškodilo vývojáři poděkovat nákupem placené verze. Nijak vysoká částka to není.

Cena: 26,99 Kč

Freewarová varianta: ano

Operační systém: Windows Phone 7.5 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama